Trwa ładowanie...

Produkowali fałszywe paliwo

Produkowali fałszywe paliwo
d279r81
d279r81

Policjanci i celnicy z Katowic zlikwidowali nielegalną "odbarwialnię" paliwa. Funkcjonariusze trafili do niej po kontroli samochodu - cysterny przewożącego 30 tys. litrów oleju opałowego. Na gorącym uczynku w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch mężczyzn.

Szacuje się, że przestępcy mogli dotychczas wprowadzić do nielegalnego obrotu co najmniej 180 tys. litrów trefnego paliwa. Okazało się, że zatrzymana ciężarówka zmierzała w kierunku nielegalnej "odbarwialni" oleju opałowego, znajdującej się na terenie Katowic. Stróże prawa pojawili się na miejscu w chwili, gdy z cysterny przetaczano olej opałowy do specjalnego zbiornika, służącego do "uzdatniania" paliwa.

Ustalono, że proceder trwał od połowy tego roku. Stworzenie przez przestępców wysokowydajnej linii technologicznej pozwoliło im w tym czasie wprowadzić na rynek co najmniej 180 tysięcy litrów odbarwionego oleju opałowego, który oferowany był do sprzedaży jako napędowy. Z obliczeń celników wynika, że Skarb Państwa stracił z tego tytułu co najmniej 360 tysięcy złotych.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę cysterny i pracownika "odbarwialni". Dalsze postępowanie w sprawie będzie prowadziła prokuratura oraz katowicki Urząd Celny.

Źródło: Policja.pl

d279r81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d279r81
Więcej tematów