Trwa ładowanie...
domrnee
15-01-2016 15:50

Poznań/Ok. 171 tys. samochodów opuściło fabrykę Volkswagena w ub. roku

domrnee
domrnee

Prawie 171 tys. samochodów wyjechało w ub. roku z fabryki Volkswagen Poznań - podała w piątek spółka. To ostatni rok w którym wyniki dotyczą tylko jednej fabryki koncernu, w październiku otwarta zostanie druga - niedaleko Wrześni.

Spółka podała, że budowa nowej fabryki VW Crafter w Białężycach przebiega zgodnie z planem i na październik zaplanowane jest jej otwarcie. Wartość inwestycji szacowana jest na 3,3 mld zł, a w fabryce zatrudnionych zostanie ok. 3 tys. osób.

"Na budowie osiągnęliśmy stan ogrzewanych, zamkniętych hal w ostatniej fazie wykończania, w których można już planować produkcję i ustawiać maszyny" - poinformował prezes zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Docelowo fabryka produkować będzie 100 tys. aut rocznie. Kamień węgielny pod jej budowę wmurowano w listopadzie 2014 r.

domrnee

Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce. Firma zatrudnia ponad 7 tys. pracowników. Jak poinformowała spółka w komunikacie prasowym, w ub. roku udało się zwiększyć zatrudnienie o 1,5 tys. osób.

Produkcja roczna w poznańskim zakładzie osiągnęła poziom 170 810 aut. W lutym 2015 roku w Poznaniu miała miejsce światowa premiera nowego modelu VW Caddy 4. W ub. roku zakład opuściło prawie 82 tys. pojazdów tego modelu. Zakład rozpoczął też produkcję nowego modelu Transportera.

Spółka podała, że Zakład Zabudów Specjalnych Volkswagen Poznań przebudował lub doposażył w ub. roku ponad 32 tys. pojazdów - o ponad 2 tysiące więcej niż zaplanowano. Największymi klientami flotowymi Zakładu były niemiecka kolej, armia, policja i poczta, które łącznie zamówiły około 3,5 tys. pojazdów.

Odlewnia Volkswagen Poznań zamknęła rok 2015 wynikiem przekraczającym 3,5 mln wyprodukowanych komponentów, tj. o 141,5 tys. więcej niż w roku 2014. Do produkcji zużyto ponad 27 ton aluminium.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Od ponad 10 lat w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy i VW Transporter. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata.

domrnee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
domrnee
Więcej tematów