Poznaliśmy najlepszego młodego kierowcę Scanii

Poznaliśmy najlepszego młodego kierowcę ScaniiŹródło: Materiały prasowe
d1vi5n5
d1vi5n5

Irlandczyk Gabriel Warde zwyciężył w finale konkursu Scania Young European Truck Driver. Pokonał on 23 rywali z pozostałych krajów europejskich.

Rozgrywki finałowe odbyły się w szwedzkim Sodertalje i zgromadziły 10-tysięczną widownię. Drugie miejsce zajął Dmitrey Semenov z Rosji zaś trzecie- Stephen Lacombe z Francji.

W tegorocznej edycji konkursu Scania European Truck Driver wzięło udział ponad 17 000 kierowców z całej Europy w wieku do 35 roku życia. Najlepsi przeszli do finału, który trwał dwa dni i składał się z konkurencji takich jak jazda przewidująca i ekonomiczna, mocowanie ładunku, sprawdzenie pojazdu przed jazdą, udzielenie pierwszej pomocy i gaszenie pożaru na miejscu wypadku. Drugiego dnia kierowcy musieli wykazać się umiejętnościami na placu manewrowym.

Reprezentant Polski, Wojciech Kobierowski z drugim rezultatem zakwalifikował się do części finałowej. Zajęcie tej wysokiej pozycji zało mu możliwość wyboru przeciwników w konkurencji "Combo", z której zwycięzca przechodził dalej. Niestety, Czech z którym przyszło mu rywalizować okazał się lepszy.

Najlepszy młody kierowca otrzymał nową Scanię serii R o wartości 100 000 euro.