Trwa ładowanie...
dj0rvwf

Powstaje baza miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstaje baza miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych
(PAP/Darek Delmanowicz)
dj0rvwf

Powstał portal, który ma ułatwić niepełnosprawnym znalezienie miejsc parkingowych. Na razie zawiera dane głównie z Warszawy, w przyszłości ma obejmować cały świat. Mogą go tworzyć wszyscy.

Jednym z twórców portalu jest Piotr Sacha. Mówi, że ta strona jest małym krokiem w kierunku likwidowania barier transportowych osób z niepełnosprawnością. Tłumaczy, że baza pozwala wyszukać miejsce parkingowe według wskazanej lokalizacji.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Na razie na stronie znajduje się około pięciuset pozycji. Pochodzą głównie z Warszawy, ale twórcy portalu rozmawiają już z innymi samorządami. Przede wszystkim jednak liczą na aktywność społeczną.

dj0rvwf

- Oprócz miejsc parkingowych publicznych są także miejsca komercyjne, np. przy galeriach czy sklepach. Im więcej osób będzie chciało rejestrować te miejsca, baza będzie pełniejsza i lepiej będzie służyła wszystkim potrzebującym - mówi.

Twórcom aplikacji marzy się stworzenie bazy, która obejmie cały świat. - Nie ma według naszej wiedzy czegoś takiego. Nasz portal ma dwie wersje językowe, dlatego chcemy zaprosić do współpracy także inne kraje. Już mamy pierwsze ogłoszenia z Niemiec i Stanów Zjednoczonych - mówi Piotr Sacha.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

Pióra wycieraczek samochodowych do każdego samochodu. Sprawdź >>

dj0rvwf

Podziel się opinią

Share

dj0rvwf

dj0rvwf