Popiersie Louisa Chevroleta zmierza do Rotterdamu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Popiersie Louisa Chevroleta zmierza do Rotterdamu
(Materiały prasowe)

Zakończyła się produkcja abstrakcyjnego stalowego popiersia Louisa Chevroleta. Zostało ono umieszczone w specjalnej ramie i wyruszyło z Tajpej do Rotterdamu na pokładzie kontenerowca Ital Contessa.

Stamtąd dzieło zostanie przetransportowane do miasta La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii, w którym urodził się Louis Chevrolet - kierowca wyścigowy, inżynier i współzałożyciel firmy Chevrolet. - Dawniej Louis Chevrolet przebył Atlantyk w pogoni za swoimi marzeniami, teraz zaś dzieło stworzone na jego cześć wyrusza w podobną podróż. Za kilka tygodni z radością powitamy je w Europie - powiedział projektant popiersia, Christian Gonzenbach.

Proces tworzenia gigantycznego stalowego popiersia rozpoczął się w październiku 2012 r. Całość zawiera 71 elementów ze stali nierdzewnej, odlanych i zespawanych w specjalistycznej odlewni, które zostały ręcznie wypolerowane aby wygładzić powierzchnię i nadać im połysk. Rzeźba ma wysokość 5 m i waży ok. 10 ton. Stanie się ona jednym z największych tego typu stalowych posągów w Szwajcarii.

Oficjalna prezentacja odbędzie się na początku października w rodzinnym mieście Chevroleta, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i słynie z produkcji zegarków. Rzeźba będzie zwieńczeniem serii inicjatyw upamiętniających obchodzone w 2011 r. setne urodziny marki Chevrolet.

Źródło: Chevrolet

ll/moto.wp.pl

**Nawigacje GPS w najniższych cenach w internecie. Sprawdź oferty!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.