Trwa ładowanie...

Popędzi autostradą i przechowa grabie. Oto najszybsza szopa świata

Przymiotnik "najszybszy" często pojawia się przy samochodach, motocyklach, samolotach, osobach układających kostki Rubika. Rzadko jednak opisuje szopy. Za sprawą mieszkańca Oxfordshire może się to zmienić.

Popędzi autostradą i przechowa grabie. Oto najszybsza szopa świataŹródło: Facebook.com
d28szw9
d28szw9

Trzy lata temu kupił volkswagena passata kombi z 2,8-llitrowym silnikiem V6 oraz napędem na cztery koła. Samochód miał posłużyć jako dawca części, ale po kilku miesiącach walki ze sobą Kevin – autor projektu – stwierdził, że zrobi coś szalonego.

Zdemontował nadwozie volkswagena i zastąpił je drewnianą konstrukcją opartą o metalową ramę. W ten sposób powstała pierwsza na świecie jeżdżąca szopa. Pojazd waży ponad 2 tony i zachował wiele elementów wyposażenia z samochodu. Można w nim znaleźć klimatyzację, centralny zamek, elektrycznie otwierane okna.

Obecnie prędkość maksymalna szopy wynosi 99,8 mil na godz., ale Kevin chce przekroczyć barierę 100 mil na godz. (ok. 160 km/h). Jak na szopę jest to wartość godna podziwu. Co ciekawe, twór jest dopuszczony do ruchu, a właściciel często organizuje wycieczki ze swoimi fanami.

d28szw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28szw9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj