Trwa ładowanie...
d4d7lxd

Ponad 38 mln zł kosztować będzie nowy most przez Wisłokę

W Mielcu (Podkarpackie) powstanie nowy most na Wisłoce. W ramach inwestycji, która kosztować będzie ponad 38 mln zł, wybudowany zostanie także nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984. Prace zakończyć się mają w październiku 2019 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Droga / fot. materiały prasowe
Droga / fot. materiały prasowe (Materiały prasowe)
d4d7lxd

Jak poinformował PAP rzecznik marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, podpisana została już umowa z wykonawcą prac – firmą Budimex.

Jak przypomniał rzecznik, w przetargu na wykonanie inwestycji wpłynęło dziewięć ofert.

"Inwestycja będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Oznacza to, że Budimex będzie musiał opracować pełną dokumentację projektową, uzyskać wszelkie wymagane decyzje oraz wykonać roboty budowlane. Te mają być zrealizowane do końca października 2019 roku” - dodał Leyko.

d4d7lxd

W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 o długości ponad 2,5 km od ronda na drodze wojewódzkiej 983 w miejscowości Rzędzianowice, w kierunku na południowy wschód. Jednym z elementów tej trasy będzie nowy most przez Wisłokę o długości ok. 550 metrów, powstanie też kilka rond.

Zdaniem marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, nowy most zakończy problemy mieszkańców powiatu mieleckiego z lewej strony Wisłoki, którzy dojeżdżają do pracy, do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. "Inwestycja ta będzie też miała wpływ na pobudzenie gospodarcze Mielca i całego powiatu” - dodał.

Inwestycja pod nazwą "Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od m. Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz z budową mostu na rzece Wisłoka" została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej województwa podkarpackiego. Zostanie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020.

Budżet RPO woj. podkarpackiego składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie ma do wydania ponad 2,1 mld euro.

Źródło: PAP, oprac. Mariusz Zmysłowski

d4d7lxd

Podziel się opinią

Share

d4d7lxd

d4d7lxd