Trwa ładowanie...

Pomysłowy taksówkarz zatrzymany przez policję

Share
Pomysłowy taksówkarz zatrzymany przez policję
Źródło: PAP/Adam Ciereszko
dh15d91

Krakowska policja zatrzymała fałszywego taksówkarza, który okradał swoich klientów wypłacając pieniądze z ich kont bankowych. Kierowcy postawiono pięć zarzutów kradzieży. Odpowie też za nielegalne świadczenie usług przewozowych.

Jak poinformowała w piątek Katarzyna Padło z Komendy Wojewódzkiej Policji Krakowie, kierowca został zatrzymany tuż po kolejnym nielegalnym kursie. Mężczyzna działał nie tylko na terenie Krakowa, ale również pobliskich miejscowości. Samochodem oznakowanym jako "taxi" wykonywał nocne kursy - zabierał klientów głównie sprzed lokali gastronomicznych i pubów.

Kiedy nadchodził moment zapłaty i pasażer nie miał gotówki, kierowca proponował możliwość zapłaty kartą. Podawał urządzenie wyglądające jak terminal, a podaną przez klienta kartę trzymał pod spodem urządzenia sprawiając wrażenie, że próbuje wczytać dane potrzebne do przeprowadzenia transakcji. Uważnie patrzył na numer PIN wpisywany przez klienta i zapamiętywał go. Po nieudanych próbach transakcji taksówkarz oferował pomoc we wpisaniu kodu PIN lub w wypłaceniu pieniędzy z bankomatu (wówczas zabierał kartę, prosił o podanie kodu i zostawiając pasażera w aucie szedł wypłacać pieniądze).

dh15d91

Jeśli w pobliżu nie było bankomatu, a kierowca poznał już PIN klienta, wówczas twierdził, że transakcja została zrealizowana pomyślnie i oddawał klientowi zupełnie inną kartę (zazwyczaj klienci odruchowo chowali ją do kieszeni i nie sprawdzali, czy należy do nich). Fałszywy taksówkarz wypłacał kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Kierowca mógł okraść znacznie więcej niż pięć osób.

Pokrzywdzeni, którzy do tej pory nie zgłosili się na policję, mogą kontaktować się z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu 2 Policji w Krakowie pod numerem telefonu 12 61 56 330. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje prokuratura.

Taryfikator mandatów i punktów karnych!

dh15d91

Podziel się opinią

Share
dh15d91
dh15d91
Więcej tematów