Trwa ładowanie...
d47r22h
Wiadomości

Pomorskie/Przetargi na projekt i budowę Trasy Kaszubskiej

Share
d47r22h

GDDKiA ogłosiła dwa przetargi na projekt i budowę ponad 65. km odcinka drogi ekspresowej S6, z Lęborka do Gdyni, tzw. Trasy Kaszubskiej. Wnioski o udział w obu postępowaniach oferenci mogą składać do 16 listopada. Trasa może być gotowa ok. 2020 roku.

Trasa Kaszubska połączy zachodnią część województwa pomorskiego (region słupski, lęborski) z aglomeracją trójmiejską.

Jak poinformował w komunikacie Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, budowa trasy została podzielona na dwa przetargi po dwa zadania w każdym.

d47r22h

Pierwszy przetarg obejmuje ponad 32. km odcinek od węzła Leśnice przez węzły Łęczyce, Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce, do węzła Luzino. Drugi przetarg dotyczy projektu i budowy ponad 33. km odcinka od węzła Luzino, przez węzły Szemud, Koleczkowo, Chwaszczyno, Gdynia Dąbrowa oraz rozbudowy węzła Gdynia Wielki Kack.

Podano, że oba przetargi na projekt i budowę Trasy Kaszubskiej organizowane są według formuły "projektuj i buduj"; przetargi są ograniczone i dwuetapowe. W obu przetargach przy ocenie ofert w 90 proc. będzie decydować cena, a po 5 proc.- gwarancja i termin wykonania.

Wnioski oferentów zainteresowanych udziałem w postępowaniach przyjmowane są do 16 listopada 2015 r. Po zweryfikowaniu ofert GDDKiA zwróci się do oferentów z prośbą o określenie ceny i terminu realizacji inwestycji. Michalski przewiduje, że procedura przetargowa może potrwać do przyszłego roku. Jeśli w 2016 r. udałoby się rozstrzygnąć przetargi i podpisać umowy z wyłonionymi wykonawcami to budowa mogłaby się rozpocząć w 2017 roku i potrwać ok. trzech lat.

Michalski poinformował, że na realizację zadań przewiduje się termin 34-37 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych.

d47r22h

Podziel się opinią

Share
d47r22h
d47r22h
Więcej tematów