Trwa ładowanie...
d1n48ni
wiadomości
17-11-2015 17:40

Pomorskie/ 85 wniosków od firm chcących budować Trasę Kaszubską

d1n48ni
d1n48ni

Firmy i konsorcja z Polski i zagranicy złożyły 85 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na realizację drogi ekspresowej S6 - tzw. Trasy Kaszubskiej między Lęborkiem a Gdynią. Trasa może być gotowa ok. 2020 roku.

Rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA, Piotr Michalski poinformował we wtorek w komunikacie, że do 16 listopada mogły się zgłaszać podmioty zainteresowane zaprojektowaniem i wybudowaniem ok. 65 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 - tzw. Trasy Kaszubskiej, na odcinku od Leśnic położonych na zachód od Lęborka do węzła Gdynia Wielki Kack na Obwodnicy Trójmiasta.

Cała trasa została podzielona na dwa przetargi, po dwa zadania w każdym. Wnioski były przyjmowane na budowę każdego z odcinków. Oba przetargi są prowadzone według formuły "projektuj i buduj". Większość firm i konsorcjów, które złożyły wnioski, jest zainteresowana budową całego liczącego 65 km odcinka. Koszt budowy szacuje się na ok. 3 mld zł.

Po zweryfikowaniu ofert (będzie brane pod uwagę np. doświadczenie i potencjał oferentów) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zwróci się do firm z prośbą o określenie ceny i terminu realizacji inwestycji. O wyborze wykonawców w 90 proc. będzie decydować cena, a po 5 proc.- gwarancja i termin wykonania.

d1n48ni

Trasa Kaszubska połączy zachodnią część województwa pomorskiego (region słupski, lęborski) z aglomeracją trójmiejską.

Pierwszy przetarg obejmuje ponad 32-kilometrowy odcinek od węzła Leśnice przez węzły Łęczyce, Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce, do węzła Luzino. Drugi przetarg dotyczy projektu i budowy ponad 33-km odcinka od węzła Luzino, przez węzły Szemud, Koleczkowo, Chwaszczyno, Gdynia Dąbrowa oraz rozbudowy węzła Gdynia Wielki Kack.

Michalski przewiduje, że procedura przetargowa może potrwać do przyszłego roku. Jeśli w 2016 r. udałoby się rozstrzygnąć przetargi i podpisać umowy z wyłonionymi wykonawcami to budowa mogłaby się rozpocząć w 2017 roku i potrwać ok. trzech lat. Na realizację zadań przewiduje się termin 34-37 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych.

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj