Trwa ładowanie...
dka0kj1

Polskie drogi mają mieć innowacyjną nawierzchnię

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie drogi mają mieć innowacyjną nawierzchnię
(Materiały prasowe)
dka0kj1

NCBR i GDDKiA ogłoszą konkurs na opracowanie nowatorskich nawierzchni i programów poprawiających bezpieczeństwo na polskich drogach - pisze "Puls Biznesu".

Polscy kierowcy od lat narzekają na kiepską jakość tras, a w statystykach dotyczących bezpieczeństwa też wypadamy fatalnie - zauważa "PB". Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) stara się jednak o poprawę jakości i bezpieczeństwa jazdy, i w połowie stycznia wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosi konkurs dla naukowców.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

dka0kj1

W jego ramach będzie można ubiegać się o fundusze na wsparcie badań dotyczących innowacyjnych technologii nawierzchni oraz opracowania nowych metod prognozowania ich trwałości, zarządzania ruchem i bezpieczeństwem na drogach. - Z efektów programu będą mogli korzystać zarządcy dróg, przedsiębiorcy oraz biura projektowe - informuje rzecznik NCBR Kamil Melcer.

Budżet programu realizowanego przez NCBR i GDDKiA, który ma poprawić jakość dróg i bezpieczeństwo, szacowany jest na 50 mln zł - wylicza "PB".

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

dka0kj1

Podziel się opinią

Share

dka0kj1

dka0kj1