Trwa ładowanie...

Polska premiera Jaguara I-Pace. Kosmiczny wygląd i ekologia w jednym

Po zaliczeniu obecności na salonach samochodowych w Genewie i Frankfurcie, koncepcyjny Jaguar I-Pace pojawił się w Polsce. Specjalny gość zawitał w Warszawie na Drugich Międzynarodowych Targach EkoFlota i już znalazł pierwszego klienta!
Share
Elektryczny SUV Jaguara już w Polsce
Elektryczny SUV Jaguara już w PolsceŹródło: moto.wp.pl, Fot: Mateusz Lubczański
d44r8i6

Jaguar I-Pace jeszcze prezentowany jest w formie koncepcyjnej, lecz "cywilne" modele pojawią się w salonach już w 2018 roku. Pierwszy elektryczny model Jaguara został wyposażony w dwa silniki o łącznej mocy 400 KM i momencie obrotowym na poziomie 700 Nm. Dzięki dużej mocy oraz napędowi na cztery koła, auto przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 4 s. Ładowanie akumulatorów do 80 proc. zajmuje 90 minut.

Jak twierdzi oficjalny importer, na rynku jest miejsce dla elektrycznego samochodu sportowego. Na razie trudno mówić o wielkości sprzedaży czy oficjalnym cenniku, choć już kupiono jeden egzemplarz! Wiadomo za to, że I-Pace jest zapowiedzią sporej rodziny elektrycznych Jaguarów, które będą wykorzystywać tę samą płytę podłogową.

Samochód cieszył się olbrzymim zainteresowaniem kilku tysięcy zwiedzających. Polski importer Jaguar Land Rover podczas targów otrzymał również nagrodę w kategorii Innowacyjne Rozwiązanie Roku.

Partnerem Drugich Międzynarodowych Targów Ekoflota było Ministerstwo Ochrony Środowiska oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

d44r8i6

Podziel się opinią

Share
d44r8i6
d44r8i6
Więcej tematów