Trwa ładowanie...
d2m0rnd
Wiadomości

Polscy studenci z szansą na wygranie 100 tys. euro

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polscy studenci z szansą na wygranie 100 tys. euro
(Materiały prasowe)
d2m0rnd

Studenci z Politechniki Wrocławskiej zakwalifikowali się do drugiego etapu prestiżowego konkursu Valeo Innovation Challenge i powalczą ze studentami z uczelni z całego świata o nagrodę w wysokości 100 tys. euro.

Konkurs Valeo Innovation Challenge jest otwarty dla studentów inżynierii z całego świata. Jego celem jest zachęcenie do aktywnego udziału w projektowaniu innowacji motoryzacyjnych polegających na zaprojektowaniu produktu lub systemu, który przyczyniłby się do powstania bardziej inteligentnych i intuicyjnych samochodów do 2030 roku. Zwycięska drużyna wróci do domu z nagrodą pieniężną w wysokości 100 tys. euro, a zespoły zajmujące drugie i trzecie miejsce otrzymają po 10 tys. euro. 20 zespołów, które zakwalifikowano do drugiego etapu, ma opracować prototyp swojego projektu. Każdy z zespołów już w tej chwili otrzymał od Valeo kwotę 5 tys. euro na ten cel.

Konkurs przyciągnął studentów z całego świata. Reprezentują oni łącznie 12 krajów z czterech kontynentów: Chiny, Egipt, Niemcy, Indie, Malezję, Polskę, Rosję, Hiszpanię, Turcję, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone i Uzbekistan.

d2m0rnd

Z ich grona, do wtorku 1 września 2015 roku, zostanie wybranych sześć zespołów finałowych, które otrzymają zaproszenia do zaprezentowania swoich projektów przed jury w Paryżu. Ogłoszenie trzech najlepszych zespołów nastąpi we wtorek, 29 września 2015 roku.

* Zobacz polskie samochody koncepcyjne *

d2m0rnd

Podziel się opinią

Share

d2m0rnd

d2m0rnd