Trwa ładowanie...
d2vkw9o
d2vkw9o

Polka na podium indyjskiego wyścigu VW Polo R Cup

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2vkw9o

21-letnia Gosia Rdest zaliczyła gościnny występ w trzeciej rundzie VW Polo R Cup rozgrywanej na indyjskim torze Buddh International Circuit. Polka świetnie sobie w niej poradziła.

Rdest jest pierwszą Polką, która miała okazję ścigać się na tym obiekcie. Na zaznajomienie się z torem miała trzy 20-minutowe sesje treningi, które poprzedziły kwalifikacje i trzy wyścigi. To wystarczyło, aby w sobotniej czasówce wywalczyć trzecią pozycję startową i ukończyć pierwszy wyścig na drugim miejscu.

W kolejnym sobotnim wyścigu zawodniczka również była bardzo blisko podium, do ostatniego okrążenia utrzymując drugą pozycję. Niestety, podczas kontaktowej sytuacji została wypchnięta poza tor i ostatecznie wyścig ukończyła na szóstym miejscu. Niedzielne zawody również przyniosły sporo emocji – Gosia linię mety przejechała jako czwarta.

d2vkw9o

- Miałam okazję ścigać się na niesamowitym torze. To zdecydowanie najszerszy obiekt, po jakim jeździłam. Pierwszą sesję poświęciłam na naukę samochodu. Pucharowe Polo ma kierownicę po prawej stronie, co daje zupełnie nowy punkt patrzenia na zakręt. W trakcie drugiego treningu uczyłam się pokonywać tor w tempie a trzeci dodatkowo przeznaczyliśmy na testowanie ustawień na czasówkę – powiedziała Rdest.

- Pierwszy wyścig był bardzo udany - bardzo dobry start, tuż po nim zrównałam się z dwoma zawodnikami z którymi walczyłam o pozycję do wejścia w zakręt. Przed metą udało mi się przeprowadzić manewr wyprzedzania, dzięki czemu mogłam cieszyć się z drugiego miejsca na podium. Zgodnie z regulaminem, pozycje startowe ośmiu pierwszych zawodników do kolejnego wyścigu były zamieniane, więc startowałam z szóstego pola. Na początkowych okrążeniach udało mi się odrobić trzy lokaty, niestety straciłam je na ostatnim okrążeniu, kiedy zostałam wypchnięta poza tor przez innego kierowcę. Finiszowałam z szóstym czasem. Z niedzielnym wyścigiem wiązałam spore nadzieje. Dobry start, a następnie walka z dwoma konkurentami o trzecią pozycję, niestety na ostatnim okrążeniu straciłam ją. Pozostaje lekki niedosyt, jednak myślę, że występ w Indiach do dobre zakończenie sezonu i niezły prognostyk przed rozpoczęciem kolejnego - dodała.

Źródło: gosiardest.pl

ll/moto.wp.pl

d2vkw9o

Podziel się opinią

Share

d2vkw9o

d2vkw9o