Trwa ładowanie...
dd4xidj

Policjant drogówki chciał przyjąć od pijanego kierowcy 10 000 zł łapówki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjant drogówki chciał przyjąć od pijanego kierowcy 10 000 zł łapówki
(PAP/Adam Ciereszko)
dd4xidj

35-letni policjant białostockiej drogówki stanie przed sądem pod zarzutem przyjęcia 10 000 zł łapówki od kierowcy, który będąc pod wpływem alkoholu, prowadził samochód - poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Policjant nie przyznaje się do zarzutu. Grozi mu do 10 lat więzienia. W śledztwie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

Zarzucono mu, że przed rokiem przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku podczas kontroli drogowej kierowcy, który jechał pod wpływem alkoholu, "uzależnił zaniechanie dalszych czynności służbowych" od otrzymania od niego 10 000 zł łapówki.

dd4xidj

Według prokuratury policjant przyjął taką kwotę, i chcąc zakamuflować swoje działania, wypisał mandat kredytowy za rzekome wykroczenie drogowe - jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Szczegółów okoliczności ujawnienia przestępstwa śledczy nie podali. Wiadomo, że na jego ślad trafiło białostockie Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, które powiadomiło o swoich ustaleniach prokuraturę. Materiały dotyczące kierowcy, który wręczył łapówkę oraz dotyczące prowadzenia przez niego samochodu w stanie nietrzeźwości, wyłączono do odrębnego postępowania.

dd4xidj

Podziel się opinią

Share
dd4xidj
dd4xidj
Więcej tematów