Trwa ładowanie...
dl6p82u

Policjanci zatrzymani za korupcję

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci zatrzymani za korupcję
(PAP/Adam Ciereszko)
dl6p82u

Zarzuty o charakterze korupcyjnym postawiła w środę wrocławska prokuratura trzem policjantom z Bierutowa (Dolnośląskie). Funkcjonariusze mieli przyjmować łapówki w zamian za odstąpienie od wypisania mandatów za wykroczenie drogowe.

Jak powiedział PAP prokurator Jakub Przystupa z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, zarzuty dotyczą lat 2011-2012. - Chodzi o trzech funkcjonariuszy drogówki, dwóch w służbie czynnej i jednego emerytowanego - wyjaśnił śledczy. Zdaniem prokuratury policjanci mieli przyjmować łapówki w zamian za odstąpienie bądź obniżenie kwoty wypisywanych mandatów. - Łącznie dopuścili się kilkudziesięciu takich czynów - powiedział Przystupa. Prokuratura nie ujawnia o jakie kwoty chodziło. W środę śledczy złożyli do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych policjantów.

W sprawie zatrzymano również siedem innych osób, nie pracujących w policji. Usłyszeli oni również zarzuty o charakterze korupcyjnym. Po postawieniu zarzutów wszyscy zostali zwolnieni do domu.

Policjanci zostali zatrzymani we wtorek przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych we współpracy a Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Grozi im do 10 lat więzienia.

dl6p82u

Podziel się opinią

Share
dl6p82u
dl6p82u
Więcej tematów