Trwa ładowanie...
d4e6iw5

Policjanci już nie biorą?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci już nie biorą?
(PAP/Darek Delmanowicz)
d4e6iw5

Czyżby walka o oczyszczenie służb mundurowych z łapownictwa przyniosła efekty? Urzędnikom częściej wręczamy łapówki niż policjantom - wynika z sondażu Homo Homini przeprowadzonego dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Według badania do wręczenia łapówki urzędnikowi państwowemu przyznało się 12,1 procent pytanych, a policjantowi - 6,5 procent.

- Nie udajemy, że nie zdarzają się przypadki łapówkarzy w naszych szeregach. Nie tuszujemy, nie ukrywamy tego i od lat konsekwentnie walczymy, zostawiając w tyle wszystkie inne instytucje publiczne - deklaruje rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

d4e6iw5

Obrazy przyjmujących łapówki funkcjonariuszy najmniej dziwią pracowników istniejącego już 15 lat Biura Spraw Wewnętrznych, czyli policji w policji. Do połowy ubiegłego roku prowadzili oni 551 postępowań przygotowawczych, w których 145 policjantów usłyszało 532 zarzuty z kodeksu karnego. 11 spośród nich trafiło za kratki.

- Nie jesteśmy szczęśliwi, gdy wykryjemy taką historię, ale staramy się ją nagłośnić, świadomość kary działa również prewencyjnie, może powstrzymać przed sięgnięciem po korzyść - dodaje Sokołowski.

tb/

_ Zdjęcie ma charakter wyłącznie ilustracyjny. Zamieszczony tekst nie dotyczy osób umieszczonych na zdjęciu. _

Samochody używane w supercenach. Sprawdź oferty!

d4e6iw5

Podziel się opinią

Share
d4e6iw5
d4e6iw5
Więcej tematów