Trwa ładowanie...

Policja szuka ludzi którzy kupili sobie prawo jazdy

Policja szuka ludzi którzy kupili sobie prawo jazdyŹródło: PAP/Adam Ciereszko
d1rgy5y
d1rgy5y

Świętokrzyska policja apeluje o zgłaszanie się osób, które za łapówkę uzyskały prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu (Podkarpackie). Przypomina, że kto sam ujawni przestępstwo, nie podlega karze.

Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji Grzegorz Dudek, wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko osobom związanym z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, jak również ze szkołami jazdy ze Staszowa (Świętokrzyskie) i Tarnobrzega.

Sprawa dotyczy korupcji związanej z egzaminowaniem kursantów. Dotychczas w śledztwie zarzuty postawiono trzem osobom. Dwie z nich zostały w kwietniu zatrzymane przez policjantów, natomiast trzecia sama zgłosiła się do prokuratury.

Podejrzani za łapówki mieli pomagać w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy, powołując się na wpływy i znajomości. Jedna z zatrzymanych osób pracowała w ośrodku egzaminującym kandydatów na kierowców, a druga - w szkole jazdy w Staszowie. Trzecia również miała uczestniczyć w korupcyjnym procederze. Wobec zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 25, 10 i 5 tys. zł.

Rzecznik powiedział PAP, że sprawa dotyczy prawdopodobnie co najmniej kilkudziesięciu osób starających się o prawo jazdy.

d1rgy5y

Policja apeluje do osób, które zdawały egzamin na prawo jazdy w ośrodku w Tarnobrzegu i dawały łapówki egzaminatorom bądź pośrednikom, o zgłaszanie się do wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Informację przekazać można również telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej świętokrzyskiej policji, klikając na baner: "Zgłoś korupcję".

Śledczy przypominają, że karze nie podlega osoba, która dała łapówkę i poinformowała o tym policję czy prokuraturę, ujawniając wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organy ścigania dowiedziały się o tym przestępstwie.

Za wręczanie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

d1rgy5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rgy5y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj