Trwa ładowanie...
d2pqlo0

Policja rozbiła gang kradnący samochody. Poszukuje właścicieli odzyskanego sprzętu

Poznańscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmujący się kradzieżą samochodów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
policja
policja (WP.PL)
d2pqlo0

Zarzuty usłyszało 9 osób. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 30 tys. zł. Ponadto w wyniku akcji udało się odzyskać skradzionego dostawczego mercedesa sprintera oraz kilkadziesiąt elektronarzędzi.

Zobacz wideo z akcji policji:

Jak podaje policja - mężczyźni w okresie od września 2016 do listopada 2016 roku dokonali na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego 17 kradzieży samochodów o łącznej wartości 360 tys. zł. Szczególnie upodobali sobie auta marki mercedes i volkswagen. Zdemontowane samochody sprzedawano na portalach internetowych i giełdach samochodowych.

d2pqlo0

Zatrzymani są mieszkańcami powiatu śremskiego w wieku od 30 do 50 lat. Usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Dwóm z nich postawiono także zarzut kierowania grupą przestępczą. Oprócz nich zarzuty usłyszał także mężczyźna, który od początku marca znajduje się w Zakładzie Karnym.

Historia miała swój początek w listopadzie zeszłego roku, gdy trzy osoby trafiły do aresztu po tym, jak policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odnaleźli pochodzącego z kradzieży mercedesa sprintera. Zatrzymano wtedy mężczyznę zajmującego się rozbiórką samochodu i dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za jego kradzież.

Zdjęcia odzyskanego sprzętu można zobaczyć na stronie policji. Policja prosi ich właścicieli o kontakt z Wydziałem dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu osobiście, od pon. do pt. w godz. 8:00 – 15:00 przy ul. Szylinga 2 lub telefonicznie w godz. 8:00 – 16:00 pod nr 61 84 155 86 lub całodobowym nr alarmowym 997.

d2pqlo0

Podziel się opinią

Share

d2pqlo0

d2pqlo0