ycipk-2psxyn

Policja rozbiła gang kradnący samochody. Poszukuje właścicieli odzyskanego sprzętu

Poznańscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmujący się kradzieżą samochodów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
policja
policja (WP.PL)
ycipk-2psxyn

Zarzuty usłyszało 9 osób. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 30 tys. zł. Ponadto w wyniku akcji udało się odzyskać skradzionego dostawczego mercedesa sprintera oraz kilkadziesiąt elektronarzędzi.

Zobacz wideo z akcji policji:

ycipk-2psxyn

Jak podaje policja - mężczyźni w okresie od września 2016 do listopada 2016 roku dokonali na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego 17 kradzieży samochodów o łącznej wartości 360 tys. zł. Szczególnie upodobali sobie auta marki mercedes i volkswagen. Zdemontowane samochody sprzedawano na portalach internetowych i giełdach samochodowych.

Zatrzymani są mieszkańcami powiatu śremskiego w wieku od 30 do 50 lat. Usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Dwóm z nich postawiono także zarzut kierowania grupą przestępczą. Oprócz nich zarzuty usłyszał także mężczyźna, który od początku marca znajduje się w Zakładzie Karnym.

Historia miała swój początek w listopadzie zeszłego roku, gdy trzy osoby trafiły do aresztu po tym, jak policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odnaleźli pochodzącego z kradzieży mercedesa sprintera. Zatrzymano wtedy mężczyznę zajmującego się rozbiórką samochodu i dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za jego kradzież.

Zdjęcia odzyskanego sprzętu można zobaczyć na stronie policji. Policja prosi ich właścicieli o kontakt z Wydziałem dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu osobiście, od pon. do pt. w godz. 8:00 – 15:00 przy ul. Szylinga 2 lub telefonicznie w godz. 8:00 – 16:00 pod nr 61 84 155 86 lub całodobowym nr alarmowym 997.

ycipk-2psxyn
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2psxyn

ycipk-2psxyn
ycipk-2psxyn