Trwa ładowanie...
dkq292e

Policja poszukuje świadka śmiertelnego wypadku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja poszukuje świadka śmiertelnego wypadku
(WP.PL)
dkq292e

Policja poszukuje autostopowicza, który w sobotę wieczorem stał przy trasie krajowej nr 9 Radom-Rzeszów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dwa pojazdy potrąciły tam śmiertelnie 53-latka, a ich kierowcy nie zatrzymali się.

Do wypadku doszło ok. godz. 18, na ulicy Reńskiego. Jak powiedziała PAP oficer prasowy ostrowieckiej policji Ewa Libuda, w odległości dwóch kilometrów od miejsca wypadku, przy skrzyżowaniu ulic Reńskiego, Zagłoby i Żeromskiego stał mężczyzna w średnim wieku, który zatrzymywał samochody "na okazję". - Stał tam na chwilę przed wypadkiem. Nie było wówczas dużego ruchu na trasie, mógł więc widzieć pojazdy, które później potrąciły 53-latka. Być może, zapamiętał jakieś szczegóły, które pozwolą nam odnaleźć kierowców pojazdów - tłumaczyła.

Policja od soboty szuka kierowców dwóch samochodów, najprawdopodobniej osobowych, które potrąciły mężczyznę. Kierowcy nie zatrzymali się i nie udzielili pomocy poszkodowanemu. Pieszy zmarł w czasie transportu do szpitala. Miejsce, gdzie doszło do wypadku było nieoświetlone, nie jest też monitorowane. Na poboczu zabezpieczono fragment karoserii od Volvo i Citroena c-5, ale nie wiadomo, czy części te pochodzą z samochodów, które uczestniczyły w wypadku. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna przebiegał przez jezdnię w odległości około 150 m od przejścia dla pieszych. Został potrącony przez samochód, upadł na lewy pas jezdni, po czym przejechał go nadjeżdżający z przeciwka inny pojazd.

Osoby, które były świadkami wypadku lub mają informacje, które mogą pomóc w sprawie, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim (Aleja 3 Maja 9) pod numerami tel. 41 26 71 205, 41 26 71 151 lub o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

dkq292e

Podziel się opinią

Share

dkq292e

dkq292e