Polak zbudował motocykl, który zdeklasował konkurencję z całej Europy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polak zbudował motocykl, który zdeklasował konkurencję z całej Europy
(Materiały prasowe)

Podczas największego w Europe zlotu motocyklowego - European Bike Week - polska firma Game Over Cycles w dwóch konkursach przeprowadzonych podczas imprezy zdobyła trzy nagrody.

Konkurs "Custom Bike Show" zorganizowany został na EBW przez markę Harley-Davidson. Zbudowany przez GOC (Game Over Cycles) dla Hard Rock Cafe Kraków customowy Cafe Racer (Harley-Davidson Sporster 883) zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Sportster" oraz prestiżową nagrodę publiczności - People's Choice Award.

Maszyna została również wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez firmę Custom Chrome Europe - jednego z największych w Europie dostawców części do motocykli marki Harley-Davidson. W Custom Chrome Europe Faaker See Championship motocykl z Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley”.

Motocykl Hard Rock Cafe zbudowany przez GOC

Customowy Cafe Racer dla Hard Rock Cafe Kraków to maszyna łącząca świat motoryzacji ze światem muzyki. Koncept ten objawia się obecnością w konstrukcji elementów wyglądających jak instrumenty lub sprzęt muzyczny, a zarazem będących w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla.

„Muzycznymi” elementami konstrukcji są m.in.: tylny wahacz imitujący gryf od gitary, pełne koła, na których wytoczone są ścieżki, jak na płytach winylowych, siedzenie skórzane, na którym jest wytłoczony zapis nutowy refrenu piosenki „ Highway to hell” zespołu AC/DC, filtr powietrza w kształcie mikrofonu, osłona cewek w kształcie gitary zawierająca mechanizm ssania (w którym wajcha tremolo jest mechanizmem do zaciągania ssania w gaźniku), skrzynka na akumulator w kształcie wzmacniacza, układ wydechowy z regulacją dźwięku i dźwignia zmiany biegów imitująca wyglądem ramię gramofonu.

Konkurs na European Bike Week były pierwszym publicznym pokazem motocykla, a oficjalna premiera maszyny jest zaplanowana na 21 października w Hard Rock Cafe w Krakowie. European Bike Week to największy festiwal motocyklowy w Europie i jeden z największych na świecie. Impreza jest organizowana od 1998 roku w austriackiej miejscowości Faaker-See i według danych organizatorów w 2015 roku wzięła w niej udział rekordowa liczba 125 tys. osób oraz 85 tys. motocykli z całego świata. Jej patronem jest najsłynniejsza firma motocyklowa świata - Harley-Davidson.

Działająca w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy firma Game Over Cycles po raz czwarty wzięła udział w European Bike Week i po raz czwarty zdobyła nagrodę publiczności.
jt

**Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.