Trwa ładowanie...
Polak bohaterem nagrania policji w Kent. Funkcjonariusze obserwowali kierowców ciężarówek

Polak bohaterem nagrania policji w Kent. Funkcjonariusze obserwowali kierowców ciężarówek

Brytyjscy funkcjonariusze przeprowadzili nietypową kontrolę na autostradzie. Jeździli nieoznakowaną ciężarówką i nagrywali zachowania innych kierowców. Widać tam wiele przewinień, a największym zaskoczeniem okazało się to, co robił nasz rodak.
Share
d38l68m

Policjant nagrywający wideo aż wszedł do kabiny, by pokazać co przykuło jego uwagę. Był to laptop, na którym kierowcą prawdopodobnie oglądał film. Język ustawiony w systemie operacyjnym sugeruje, że zatrzymany pojazd był prowadzony przez Polaka. Funkcjonariusz tłumaczy też, jak ustawienie komputera wpływa na widoczność.

To nie jedyne przewinienie zarejestrowane przez ukrytą kamerę. Materiał pokazuje kierowców czytających dokumenty, sprawdzających coś w telefonach i rozmawiających przez nie.

Obecnie w Wielkiej Brytanii policja bardzo pilnuje, by kierowcy nie używali komórek podczas jazdy. W 2016 roku doszło do dramatycznego wypadku, w którym to Polak zabił cztery osoby, ponieważ zmieniał piosenkę w telefonie zamiast skupić się na drodze. Po tym zdarzeniu władze podniosły kary za to przewinienie – ze 100 na 200 funtów (ok. 950 złotych)

d38l68m

Podziel się opinią

Share
d38l68m
d38l68m
Więcej tematów