ycipk-27b68q

Polacy świadomi konieczności wymiany opon na zimowe. Gorzej z dbaniem o już założone

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy świadomi konieczności wymiany opon na zimowe. Gorzej z dbaniem o już założone
(Materiały prasowe)
ycipk-27b68q

Polacy są świadomi konieczności zmiany opon na letnie i zimowe, jednak nie zawsze dbają o zamontowane ogumienie. Wiele osób z oszczędności lub niewiedzy korzysta z opon bardzo długo; do tak zwanej "szmaty", to znaczy do takiego starcia bieżnika, że grozi to pojawieniem się płóciennej osnowy. Korzystanie ze zużytych opon znacznie zmniejsza poziom bezpieczeństwa.

- Według różnych badań nawet 90 proc. Polaków ma świadomość, że trzeba opony wymieniać i to robi. Mają opony na wymianę w swoich garażach albo serwisach. Nadal jednak misją każdego producenta jest to, żeby uświadamiać i przypominać o wymianie tych opon, ponieważ od tego zależy nasze życie i nasze bezpieczeństwo – podkreśla Melania Popiel, dyrektor ds. komunikacji firmy Goodyear.

ycipk-27b68q

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Popiel zwraca jednak uwagę na to, że niższa jest świadomość tego, jakie znaczenie ma dbanie o już zamontowane opony. Wielu Polaków nie zwraca wystarczająco bacznej uwagi na wysokość bieżnika, przez co nie brakuje kierowców jeżdżących na zużytym ogumieniu. Oponę zdyskwalifikować może również wiele innych uszkodzeń, z których część nie jest widoczna gołym okiem.

W 2014 r. sprzedaż opon w Polsce spadła o 2 proc. Wynikało to jednak przede wszystkim z łagodnej zimy. Sprzedaż opon zimowych spadła aż o 13 proc., podczas gdy letnich wzrosła o 11 proc. Choć sprzedaż opon w Polsce nie rośnie, to zmieniają się wymagania klientów. Są one coraz wyższe, a osoby kupujące opony liczą także na fachową poradę przy doborze odpowiedniego ogumienia oraz ich profesjonalny serwis.

Źródło: Newseria.pl

ll/moto.wp.pl

ycipk-27b68q
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-27b68q

ycipk-27b68q
ycipk-27b68q