Trwa ładowanie...
d1n48ni

Polacy przekonują się do odblasków

d1n48ni
d1n48ni

Nosimy je chętniej ale mogłoby być lepiej. Mija miesiąc od wejścia w życie obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Dotyczy on wszystkich poruszających się poza terenem zabudowanym. W przeciwnym razie może grozić mandat do 500 złotych lub skierowanie wniosku do sądu. Podinspektor Albert Kogut z sądeckiej drogówki mówi, że osoby starsze powoli przekonują się do ich noszenia, ale jeszcze wiele można by było w tym zakresie zrobić, bo wypadków nie brakuje.

Przykładem jest w ostatnich dniach śmierć pieszego w Maszkowicach. 52-letni mężczyzna szedł wieczorową porą w miejscu nieoświetlonym środkiem prawego pasa, a na odzieży wierzchniej nie posiadał elementów odblaskowych. Został śmiertelnie potrącony przez nadjeżdżający samochód. - Prawdopodobnie, gdyby pieszy miał na sobie odblask, kierujący samochodem miałby szansę go wcześniej zauważyć i w porę zareagować - dodaje naczelnik. Podinspektor przypomina, że pieszy, który ma element odblaskowy może być widoczny przez kierowcę z odległości nawet 150 metrów.

Odblask należy zamocować w widocznym miejscu, najlepiej na ręce lub nodze.

Źródło: IAR

ll/tb/ll, moto.wp.pl

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj