Trwa ładowanie...

Polacy na starcie Audi Sport TT Cup

Share
Polacy na starcie Audi Sport TT Cup
Źródło: Materiały prasowe
d1lk1bd

Poznaliśmy listę zawodników, którzy wystartują w nowym pucharze Audi Sport TT Cup. Znaleźli się na niej reprezentanci Polski - Gosia Rdest oraz Jan Kisiel.

O tytuł rywalizować będzie 18 zawodników, którzy pochodzą z 13 krajów. Najmłodszym uczestnikiem będzie 16-letni Fin Joonas Lappalainen, zaś najstarszy jest 25-letni Josh Caygill z Wielkiej Brytanii. Średni wiek zawodników wynosi 20 lat. - Mieliśmy 165 zgłoszeń zawodników 30 narodowości. Przeanalizowaliśmy każde zgłoszenie i w kilkuetapowym postępowaniu kwalifikacyjnym wybraliśmy osiemnaścioro kierowców, którzy otrzymają szansę sprawdzenia się w pucharze. Naszym celem był wybór składu o możliwie międzynarodowym składu. Wybranych zawodników poznamy bliżej na początku marca podczas zgrupowania i pierwszych jazd testowych - powiedział Rofl Michl, kierownik projektu.

d1lk1bd

Pucharowe Audi TT są wyposażone w przedni napęd i 2-litrowy silnik TFSI (310 KM, 400 Nm). Auta ważą 1 125 kg a ich moc można zwiększyć o kolejne 30 KM poprzez użycie systemu push-to-pass. Seria będzie towarzyszyć wyścigom DTM, które zostaną rozegrane na torach w Niemczech oraz Austrii. Na starcie zobaczymy „stałą” 18-stkę zawodników i sześciu kierowców VIP.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Start w Audi Sport TT Cup sprawia, że nadchodzący sezon będzie bardzo intensywny dla Gosi Rdest. 22-latka ma przed sobą łącznie 12 weekendów wyścigowych, na które składają się występy w pucharze Audi oraz pełnym cyklu Volkswagen Golf Cup. - Audi TT Cup to wspaniały puchar z dobrą oprawą medialną. Ogromnym plusem serii są starty wraz z DTM, co jeszcze bardziej podnosi jej prestiż. Selekcja kierowców przebiegała w kilku etapach i była rozpatrywana przez specjalną komisję, ocenie podlegało sportowe CV zawodnika czyli jego wyścigowy staż, mieliśmy również rozmowy kwalifikacyjne. Ogromnie cieszę się, że ze 165 aplikacji znalazłam się w szczęśliwej 18-tce. Z niektórymi zawodnikami miałam okazję rywalizować podczas gościnnego występu w Scirocco R Cup na Red Bull Ringu - powiedziała.

- Nigdy wcześniej nie jeździłam wyścigowym Audi TT. Na pewno poznanie auta będzie nowym wyzwaniem, jest to jednak przedni napęd z którym zaznajamiam się co raz bardziej. Cieszą się też, że będę mogła połączyć występy w Audi TT Cup z drugim sezonem w Volkswagen Golf Cup. Znam już wyścigowego Golfa, tory też nie są mi obce. Będzie to świetne zweryfikowanie nabytych w zeszłym roku umiejętności. Będę robiła co w mojej mocy aby ukończyć sezon w pierwszej „piątce” - zaznaczyła Rdest.

Źródło: Audi/HighPR

ll/moto.wp.pl

d1lk1bd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lk1bd
d1lk1bd
Więcej tematów