Trwa ładowanie...
d4769hm

Polacy kochają SUV-y z dieslem – które modele wybierają najczęściej?

Najnowszy segment wśród samochodów, czyli SUV-y, odniósł ogromny sukces w USA i zdobywa coraz większą popularność w Europie. Polacy również lubią siedzieć nieco wyżej, niż w klasycznym sedanie lub hathbacku. Do których salonów sprzedaży zanoszą swoje pieniądze najczęściej?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy kochają SUV-y z dieslem – które modele wybierają najczęściej?
(WP.PL)
d4769hm

W tym podsumowaniu roku 2016 skupimy się na SUV-ach segmentu premium, czyli autach z wyższej półki cenowej. Wśród producentów wziętych pod uwagę znalazły się takie marki jak BMW, Audi, Porsche, Lexus, Jaguar, Land Rover, Range Rover i Mini. Za pewne mniejsza część z nich została kupiona przez klientów indywidualnych, a znakomitą większość kupiono „na firmę”.

Najpopularniejszym nowym modelem SUV-a w 2016 roku w Polsce było Volvo XC60. Łącznie sprzedano go 3202 egzemplarzy. Na drugim miejscu znalazło się Audi z modelem Q5 2681. Trzecie miejsce na podium zajęło BMW X5 (1496 sztuk).

Sposób finansowania nas nie interesuje, ale podział na rodzaj paliwa, którym jest zasilany silnik (diesel lub benzyna) już tak. Podsumowanie zostało przygotowane przez Michała Sztorca – autora bloga premiummoto.pl.

d4769hm

- W 2016 roku co drugi sprzedany w Polsce nowy samochód segmentu premium był SUV-em lub crossoverem. W tej klasie niezmiennie od lat królują Volvo XC60 oraz Audi Q5. Im dłużej te dwa modele są na rynku, tym większy jest na nie popyt. W 2016 roku – ostatnim roku sprzedażowym obecnych generacji na rynku – Volvo XC60 odnotowało 12-procentowy, a Q5 aż 48-proccentowy wzrost sprzedaży. Łącznie te dwa modele miały ponad 20-procentowy udział w rynku SUV-ów/crossoverów premium w Polsce. W przypadku obu modeli ponad 90 proc. rejestracji to wersje z silnikami Diesla.

   premiummoto.pl

Co to mówi o klientach? Przede wszystkim to, że segment SUV-ów premium rządzi się swoimi prawami. Niemiecka dominacja jest zauważalna, ponieważ w pierwszej dziesiątce jest tylko lider podsumowania Volvo XC60 i Lexus NX, który jest na miejscu szóstym.

- Wśród flagowych modeli SUV-ów największym zainteresowaniem polskich kierowców w 2016 roku cieszyło się BMW X5, które uzyskało nieznaczną przewagę rejestracji nad drugim Audi Q7 i trzecim Volvo XC90 – podsumowuje Michał Sztorc, autor bloga premiummoto.pl.

Wśród nowości, które weszły na rynek w 2016 najlepiej przyjęto Lexusa RX (738 sprzedanych sztuk), Jaguar F-Pace znalazł 203 nabywców, a Audi Q2 kupiło 116 osób.

Cały raport można znaleźć na premiumoto.pl

d4769hm

Podziel się opinią

Share

d4769hm

d4769hm