Trwa ładowanie...
01-02-2016 09:41

Pojazd żandarma z Saint-Tropez w nowej wersji

Pojazd żandarma z Saint-Tropez w nowej wersjiŹródło: Materiały prasowe
d3xvvwh
d3xvvwh

Citroen Mehari to kultowy model, który poza niekonwencjonalną konstrukcją wsławił się udziałem w serii filmów "Żandarm z Saint-Tropez". Podczas salonu Retromobile francuska marka zaprezentuje jego następcę z napędem elektrycznym.

Mehari został po raz pierwszy pokazany publiczności w maju 1968 r. Kabriolet charakteryzował się karoserią z tworzywa sztucznego (ABS, stosowane w obudowach sprzętu AGD i jako materiał eksploatacyjny dla drukarek 3D), kolorami w stylu "pop" i bardzo prostą konstrukcją, opartą na płycie podłogowej modelu Dyane 6. Przez 20 lat produkcji powstało 145 000 sztuk samochodu, który pojawiał się w produkcjach filmowych z Luisem de Funesem, rajdach terenowych oraz na wyposażeniu francuskiej armii i żandarmerii.

Następne wcielenie samochodu otrzyma oznaczenie E-Mehari i przejmie wszystkie podstawowe cechy swojego poprzednika. 4-miejscowy kabriolet będzie miał modułową budowę, zaś nadwozie zostanie pokryte odważnymi kolorami. Za napęd odpowie elektryczny zespół napędowy z akumulatorem trakcyjnym LMP.

Sprzedaż E-Mehari rozpocznie się wiosną 2016 r.

d3xvvwh

Źródło: Citroen

ll

d3xvvwh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xvvwh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj