Trwa ładowanie...

Podwyżki na stacjach coraz mniejsze, ale jest drożej niż przed rokiem

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów na stacjach mieliśmy kolejny tydzień podwyżek. Dobra wiadomość jest taka, że były one już mniejsze niż poprzednio. Stabilna sytuacja na światowym rynku ropy zapowiada, że ceny już nie powinny tak mocno rosnąć.

Podwyżki na stacjach coraz mniejsze, ale jest drożej niż przed rokiemŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
do7yhf1
do7yhf1

Średnia cena benzyny 95 na krajowych stacjach wzrosła w ubiegłym tygodniu o 2 gr/l do 4,45 zł. Taka sama podwyżka dotyczyła diesla, którego średnia cena w kraju kształtuje się obecnie na poziomie 4,28 zł/l. Na niezmienionym poziomie 1,88 zł/l pozostały ceny autogazu.

Obecnie zarówno benzyna, jak i diesel są najdroższe od 3 miesięcy, z tym, że tempo wzrostu cen powoli wyhamowuje. Wszystko wskazuje jednak na to, że tegoroczny sierpień, jeśli chodzi o poziom cen paliw, będzie droższy niż przed rokiem. Dla przypomnienia w sierpniu 2016 r. średni poziom cen benzyny 95 i diesla wynosił odpowiednio 4,32 oraz 4,11 zł/l. Tańszy był również autogaz, za który płaciliśmy średnio 1,75 zł/l. Mimo to tegoroczny wakacyjny poziom cen paliw pozostaje nadal atrakcyjny i pomijając rok 2016 jest najniższy od 8 lat - zaznacza Rafał Zywert z BM Reflex.

Prognozowane przez e-petrol.pl przedziały cenowe dla paliw na przyszły tydzień wyglądają następująco: dla benzyny 95 4,44-4,53 zł/l, dla oleju napędowego 4,24-4,34 zł/l, a dla autogazu 1,86-1,93 zł/l.

Jak podkreślają eksperci, w tym tygodniu rynek naftowy nadal pozostaje pod wpływem produkcyjnych zwyżek. Oznacza to, że ceny ropy nie powinny rosnąć.

do7yhf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do7yhf1
Więcej tematów