Trwa ładowanie...
dpjcvyf
Podróże z pasażerami są bezpieczniejsze
newsrm.tv

Podróże z pasażerami są bezpieczniejsze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dpjcvyf

Obecność pasażerów w samochodzie pozytywnie wpływa na zachowanie kierowcy podczas jazdy. Kierowcy podróżujący z innymi osobami bardziej uważają na drodze, rzadziej łamią przepisy drogowe i są spokojniejsi. Wspólne podróżowanie powszechnie uchodzi za przyjemniejsze i oszczędniejsze niż jazda w pojedynkę, a jak potwierdzają ostatnie badania - jest również bezpieczniejsze.

Jak mówi newsrm.tv Joanna Krobicka z serwisu _ BlaBlaCar _, kierowcy przyznali, że mając pasażerów w swoim samochodzie, są skłonni do bardziej odpowiedzialnej jazdy. Ponad połowa kierowców korzystających z serwisu wspólnych przejazdów przyznaje, że obecność pasażera zmusza ich do uważnego przestrzegania zasad ruchu drogowego. Pasażerowie zachęcają ich do robienia regularnych postojów na trasie. Ponad połowa badanych twierdzi, że nigdy nie przekracza prędkości, gdy ma towarzystwo innych.

dpjcvyf

Badanie _ TNS Sofres _ na temat bezpiecznej jazdy pokazało, że wspólne przejazdy pomagają także być bardziej czujnymi na drodze. Rozmowa w samochodzie podczas wspólnej podróży pozwala kierowcy nie przysnąć podczas jazdy, a ponieważ zmęczenie jest jednym z wiodących przyczyn wypadków motoryzacyjnych, to jest to więcej niż tylko niezobowiązująca pogawędka.

_ Źródło: Newsrm.tv _

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

dpjcvyf

Podziel się opinią

Share

dpjcvyf

dpjcvyf