Trwa ładowanie...
d30re97
06-07-2014 15:05

Podlaskie/ Od poniedziałku utrudnienia w ruchu przez Łomżę

d30re97
d30re97

Od poniedziałku duże utrudnienia czekają kierowców przejeżdżających przez Łomżę. Remontowany będzie odcinek ulicy Wojska Polskiego i rondo Kościuszki. Planowany jest tam ruch wahadłowy; prace mają potrwać do września.

Ulicą Wojska Polskiego i przez rondo Kościuszki w ciągu doby przejeżdża ponad 20 tys. pojazdów, w tym ok. 4 tys. ciężarówek. To często wybierana trasa z Warszawy na Suwalszczyznę i dalej - na Litwę.

Jak informował PAP Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży, na czas remontu nie będzie tymczasowych objazdów, ponieważ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wyraziła na to zgody. Dodał, że brak objazdów spowoduje "ogromne utrudnienia" w Łomży, ale też na drogach krajowych nr 61, 63 i 64, które przebiegają przez miasto.

Prace rozpoczną się od remontu ronda Kościuszki, a pod koniec lipca rozpocznie się remont ul. Wojska Polskiego. Będzie konieczne zamknięcie połowy jezdni i wprowadzenie tam ruchu wahadłowego. Z wykonawcą ustalono, że ruch wahadłowy będzie w czasie robót sterowany ręcznie. Po godzinach pracy sygnalizacja świetlna ma być tak zsynchronizowana, by zielone światło dłużej paliło się dla samochodów wyjeżdżających z miasta. Koszt przebudowy to nieco ponad 1,3 mln zł.

d30re97

Magistrat chciał zorganizować objazd i skierować ruch głównie na drogę krajową nr 8 (przez Białystok) i inne drogi krajowe i wojewódzkie omijające Łomżę. "GDDKiA odmówiła jednak wyznaczenia tego typu objazdów, wskazując na roboty drogowe prowadzone w Białymstoku i okolicach. Zasugerowała zastosowanie lokalnych rozwiązań w zakresie organizacji ruchu" - informował Czech.

W ocenie władz Łomży nie ma jednak możliwości wyznaczenia objazdów ulicami w mieście. W przebudowie jest ulica Sikorskiego, prowadząca do drugiego mostu na rzece Narew. Tam ruch już odbywa się wahadłowo, a do tego stan techniczny mostu nie pozwala na skierowanie tam większych ciężarówek.

Łomży brakuje obwodnicy. W marcu wicepremier Elżbieta Bieńkowska zadeklarowała, że jeśli będą gotowe wszystkie dokumenty, obwodnica będzie zbudowana. Na razie drogowcy czekają na wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.

d30re97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30re97
Więcej tematów