Trwa ładowanie...

Pod wpływem alkoholu jechali traktorem po ulicy. Wybrali się na zakupy

Para z Olszytna nie będzie najlepiej wspominać końcówki 2017 roku. Wczesnym rankiem sylwestrowej niedzieli zostali zatrzymani przez policję po tym, jak wybrali się na zakupy traktorem. Oboje byli pod wpływem alkoholu.

d3oarjg
d3oarjg

Odpowiednio 3 i 2 promile – tyle alkoholu było w organizmie 30-letniego mężczyzny i 37-letniej kobiety, którzy 31 grudnia 2017 roku jechali traktorem po ulicach Olsztyna. Na ich dziwne zachowanie i chwiejny krok zwrócili uwagę pracownicy stacji paliw. To tam para zrobiła zakupy. Gdy mężczyzna położył się na ladzie, nie mieli wątpliwości. Około 7:00 rano poinformowali policję.

Funkcjonariusze przewieźli nieodpowiedzialną parę na komendę, gdzie przebadano ich na obecność alkoholu we krwi. Po upewnieniu się, że faktycznie są nietrzeźwi, zatrzymano ich – sylwestrową noc spędzili w oddzielnych celach. Żadne z nich nie przyznało się jednak do prowadzenie traktora.

W rozwiązaniu zagadki pomógł film nagrany kamerę monitoringu. Wyraźnie na nim widać, że za kierownicą ursusa siedział mężczyzna. Ponadto okazało się, że od 3 lat ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O dalszym losie kierującego zdecyduje sąd. Za jazdę po alkoholu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz minimum 5 tys. zł świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

d3oarjg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oarjg
Więcej tematów