Trwa ładowanie...

Pobito rekord prędkości samochodu elektrycznego

Pobito rekord prędkości samochodu elektrycznegoŹródło: zdjęcie producenta
d1wjgbv
d1wjgbv

Blisko czterdzieści lat musiało minąć, by pobito rekord prędkości samochodu elektrycznego o masie nieprzekraczającej 1000 kg. Dokonała tego firma Drayson Racing Technologies opracowanym przez siebie samochodem.

Rekord, który odszedł już do historii, został ustanowiony w 1974 roku przez amerykańską firmę Battery Box General Electric. Pojazd, który tego dokonał, został wówczas rozpędzony do prędkości 281,6 km/h. By poprawić ten wynik, Brytyjczycy z Drayson Racing Technologies legendę torów – Lolę LMP1. Samochód został oczywiście od podstaw przebudowany.

Napęd stanowią tu cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 480 kW, czyli 653 KM. By je zasilać, pod karoserią umieszczono rząd akumulatorów o łącznej pojemności 30 kWh. Swoje zrobili też oczywiście specjaliści od aerodynamiki i zawieszeń. Efekt jest piorunujący.

tb, moto.wp.pl

d1wjgbv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wjgbv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj