Trwa ładowanie...
d4e6iw5

Po wejściu do Schengen nasiliła się kradzież aut

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po wejściu do Schengen nasiliła się kradzież aut
(PAP/Adrian Starus)
d4e6iw5

Po wejściu Polski do Strefy Schengen nasiliła się nielegalna migracja, zwiększyła się też liczba aut kradzionych za naszą zachodnią granicą - wynika ze statystyk Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Według rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Anny Galon w 2007 roku wartość pojazdów odzyskanych tylko przez SG wyniosła niecałe 470 000 zł, a w tym roku, do końca listopada br. pogranicznicy odzyskali auta o rekordowej wartości ponad 14 mln zł. (auta odzyskane przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG). Wśród osób kierujących kradzionymi samochodami najwięcej jest Polaków i Litwinów.

- Podczas prowadzonych kontroli udaje nam się odzyskiwać utracone pojazdy, a do rzadkości nie należą także pościgi za kradzionymi samochodami, które podejmujemy w ramach pomocy niemieckiej policji - podkreśliła rzecznik.

d4e6iw5

- Ważną rolę spełnia także Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku i praca operacyjno-śledcza, która obecnie przynosi największe efekty w postaci zatrzymań sprawców przestępstw - dodała rzecznik.

Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny, dzięki Centrum w ciągu pięciu lat lubuska policja zatrzymała ponad 280 skradzionych samochodów, ponad 20 specjalistycznych maszyn budowlanych; zatrzymano też ponad 100 osób podejrzanych o różnego rodzaju przestępstwa.

21 grudnia br. minie pięć lat od chwili włączenia Polski do Strefy Schengen.

Najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne! Kliknij i sprawdź oferty!

d4e6iw5

Podziel się opinią

Share
d4e6iw5
d4e6iw5
Więcej tematów