Trwa ładowanie...
d4eegg3

Po ściągnięciu aplikacji w telefonie, bezczelnie kradną ci samochód. Złodzieje znaleźli nowy sposób

Norweska firma Promon przeprowadziła eksperyment, w którym sprawdzono, czy łatwo ukraść auto marki Tesla. Wyniki zaskakują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po ściągnięciu aplikacji w telefonie, bezczelnie kradną ci samochód. Złodzieje znaleźli nowy sposób
(Foto. Tesla)
d4eegg3

Tesla tworzy innowacyjne samochody posiadające liczne systemy bezpieczeństwa i gadżety poprawiające komfort podróży. Co więcej, za pomocą aplikacji mobilnej możemy zlokalizować auto, włączyć klimatyzację czy uruchomić pojazd. Dla właściciela to nieprawdopodobny komfort, ale także duże zagrożenie.

   Foto.Tesla

Norwescy eksperci z firmy Promom sprawdzili, czy łatwo ukraść Teslę. Zamiast próbować ataku na oprogramowanie auta, postanowili włamać się do telefonu właściciela. Jak to zrobili?

d4eegg3

Inżynierowie utworzyli hotspot Wi-Fi. Gdy kierowca się z nim połączył, otrzymał zaproszenie do zainstalowania aplikacji, dzięki której otrzyma darmowego burgera. Właściciel jednak nie wiedział, że w aplikacji zainstalowane jest złośliwe oprogramowanie, które wykrada login i hasło, i przesyła je potencjonalnemu złodziejowi. Ten musi jedynie uruchomić aplikację na swoim smartfonie oraz znaleźć lokalizację zaparkowanego samochodu. Po tym wszystkim cyberprzestępca ma już pełną kontrolę nad autem i może nim odjechać.

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3