Trwa ładowanie...

Po Poznaniu najszybciej podróżuje się autem

Po Poznaniu najszybciej podróżuje się autemŹródło: zdjęcie producenta
d5f9jpg
d5f9jpg

W poniedziałkowy poranek rozpoczął się nietypowy wyścig ulicami Poznania. Jego uczestnicy mieli sprawdzić, jakim środkiem transportu najłatwiej przemieszczać się po stolicy Wielkopolski.

Rajd polegał na pokonaniu ok. 12 km - ze skrzyżowania ul. Mogileńskiej i Warszawskiej pod Stadion Miejski w Poznaniu. Krzysztof Kotorowski - bramkarz Lecha Poznań - poruszał się Fordem Focusem, Tomasz Lański - koordynator z Biura Euro 2012 - tramwajem i autobusem, Michał Kowalonek - frontman z zespołów Myslovitz i Snowman - rowerem zaś dziennikarz Radia Merkury - Sławomir Bajew...biegnąc.

Każdy z uczestników musiał przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Pierwszy na mecie zameldował się kierowca auta. Zajęło mu to 28 min. i 56 s. Drugie miejsce przypadło rowerzyście - 38 min. 37 s, natomiast na trzeciej lokacie uplasował się biegacz - 53 min i 43 s. Jako ostatni pod stadion przybył poruszający się komunikacją publiczną. Zajęło mu to 55 min i 29 s.

Co ciekawe, wyniki są lepsze niż w ubiegłorocznej edycji. Krzysztof Kotorowski przybył niespełna 10 minut szybciej niż startujący rok temu autem również piłkarz Lecha Poznań, Manuel Arboleda. O 15 minut krócej zajęła również podróż autobusami i tramwajami.

Organizatorzy imprezy chcieli sprawdzić, na ile warunki przemieszczania się po mieście zmieniły się w przeciągu ostatnich miesięcy.

d5f9jpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5f9jpg
Więcej tematów