Trwa ładowanie...

Płonie dworzec kolejowy w Rzymie; chaos w mieście

Płonie dworzec kolejowy w Rzymie; chaos w mieścieŹródło: PAP/EPA
d3y3iep
d3y3iep

Wielki pożar, który wybuchł na terenie budowy dworca Tiburtina w Rzymie niemal całkowicie sparaliżował ruch pociągów w mieście. Komunikacyjny chaos ogarnął także znaczną część metra. Nikt nie odniósł obrażeń. Władze włoskiej stolicy apelują, aby zrezygnować z podróży pociągiem.

W pożarze nikt nie odniósł obrażeń. Przyczyny pojawienia się ognia nie są na razie znane, ale nie wyklucza się podpalenia; prokuratura wszczęła śledztwo.

Gwałtowny pożar na budowie stacji Tiburtina, który wciąż nie został opanowany mimo kilkugodzinnej walki zastępów straży pożarnej, przeniósł się do remontowanego skrzydła starego gmachu stacji. Jego gaszenie jest bardzo utrudnione, ponieważ pali się wiele kabli elektrycznych. Mieszkańców okolic ostrzeżono, że dym z płonących instalacji może być niebezpieczny dla zdrowia.

d3y3iep

Paraliż ruchu kolejowego we Włoszech to wynik gigantycznego pożaru, który wybuchł rano na budowie stacji Tiburtina w Rzymie. Na dworcach w Mediolanie, Bolonii i Florencji tysiące ludzi od wielu godzin czekają na pociągi do Wiecznego Miasta.

Władze włoskiej stolicy i dyrekcja kolei apelują, aby zrezygnować z podróży pociągiem w niedzielę, gdyż - jak poinformowano - pożar będzie miał długie reperkusje dla komunikacji kolejowej w prawie całym kraju.

Tysiące ludzi koczuje na stacjach w wielu miastach oczekując na pociąg do stolicy. Opóźnienia przekraczają pięć godzin. Skutki blokady ruchu odczuli nawet podróżni jadący w kierunku Rzymu z odległego Turynu na północy Włoch.

Komunikacyjny chaos ogarnął także znaczną część metra we włoskiej stolicy.

Wyłączenie stacji Tiburtina, będącej jednym z najważniejszych węzłów kolejowych w Wiecznym Mieście, zablokowało praktycznie cały ruch pociągów. Budynki stacji uznano za nienadające się do użytku.

d3y3iep
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y3iep
Więcej tematów