Trwa ładowanie...

Pijany kursant nauki jazdy. Wpadł na rutynowej kontroli

Dla wielu nastolatków zdanie prawa jazdy to pierwszy krok ku dojrzałości. Ten 18-latek poczuł się za dorosły.

Pijany kursant nauki jazdy. Wpadł na rutynowej kontroliŹródło: East News
d3qthsr
d3qthsr

Policja regularnie prowadzi akcje "Nauka Jazdy", w ramach których bierze pod lupę stan techniczny pojazdów nauki jazdy oraz weryfikuje trzeźwość kierujących i ich instruktorów. Ma to poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Gdy policjanci kontrolowali jedną z "elek" w Zielonej Górze, ich uwagę przykuł 18-latek, który dziwnie się zachowywał i był wyraźnie podenerwowany spotkaniem z funkcjonariuszami drogówki. Okazało się, że miał powody.

Stan młodego mężczyzny wydał się policjantom podejrzany. Na początku sprawdzili dokumenty.* Trudno w to uwierzyć, ale kursant szkoły nauki jazdy miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Najciekawsze jest to, że 18-latek miał już przejechane 15 godzin za kierownicą auta nauki jazdy* i bez problemu został przyjęty na kurs. Co więcej, policja szybko znalazła przyczynę dziwnego zachowania kursanta.* Alkomat wykazał, że był pijany.*

East News
Źródło: East News

Zakaz jazdy obowiązywał do stycznia 2018 r. Pijanemu kursantowi zarzucono złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz jazdę po alkoholu. Sprawa jest w toku.

d3qthsr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qthsr
Więcej tematów