Trwa ładowanie...

Peugeot Expert Gillardeau, czyli foodtruck z ostrygami

Mobilne restauracje, czyli popularne foodtrucki, stały się ostatnio bardzo modne. W większości z nich kupicie frytki, zapiekanki czy burgery. Peugeot wraz z firmą Gillardeau poszli jednak dalej, tworząc ekskluzywnego foodtrucka dla wielbicieli ostryg.

Peugeot Expert Gillardeau, czyli foodtruck z ostrygamiŹródło: Materiały prasowe
d32ztx4
d32ztx4

Choć ostrygi raczej trudno zaliczyć do "ulicznego" jedzenia kupowanego podczas przerwy w pracy, Gillardeau widzi potencjał w mobilnej sprzedaży tej potrawy. Mimo to prezentowane dzieło Peugeota lepiej chyba traktować jako zabieg marketingowy niż funcjolany pojazd odpowiadający na rzeczywiste potrzeby.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Expert Gillardeau powstał na zlecenie szefowej firmy zajmującej się dystrybucją wysokojakościowych ostryg, Veronique Gillardeau. Szukała ona stylowego i praktycznego pojazdu, który pozwoliłby na prowadzenie prezentacji i degustacji w dowolnym miejscu oraz stanowił swoisty element reklamowy. Trzeba przecież przyznać, że ostrygowy foodtruck nie jest czymś, co widuje się codziennie.

Na pokładzie pojazdu stworzonego przez Peugeota wygospodarowano miejsce na w pełni wyposażoną kuchnię wraz z osprzętem potrzebnym do przygotowania i degustacji ostryg. Co interesujące, kuchnia w całości wysuwa się z przestrzeni ładunkowej. Cały proces trwa zaledwie kilka minut i nie jest skomplikowany. Takie rozwiązanie sprawia, że nie trzeba było ingerować w konstrukcję nadwozia i zaburzać jego proporcji.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Véronique Gillardeau przyznaje, że do stworzenia nietypowego pojazdu zainspirował ją koncepcyjny foodtruck Peugeota, Bistrot du Lion, zaprezentowany w kwietniu 2015 roku. Stąd decyzja o współpracy właśnie z tą marką. Auto już niebawem ruszy w trasę po międzynarodowych targach gastronomicznych, gdzie będzie elementem promocyjnym firmy Gillardeau oraz praktyczną pomocą w degustacjach.

d32ztx4

Peugeot nie po raz pierwszy udowadnia, że całkiem nieźle radzi sobie z budową mobilnych restauracji. To kolejny i raczej nie ostatni projekt tego typu. Czekamy na więcej.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d32ztx4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ztx4
Więcej tematów