Trwa ładowanie...

Paweł Molgo w Fiacie 125p na trasie Monte Carlo

Share
Paweł Molgo w Fiacie 125p na trasie Monte Carlo
Źródło: NAC Rally Team
d3xrx87

*Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz zamienili swoją terenową Toyotę na Fiata 125p i wystartowali w 18. Historycznym Rajdzie Monte Carlo. *

Dla polskiej załogi jest to trzeci z rzędu występ w tej imprezie. Molgo i Jandrowicz reprezentują zespół narodowy – Historic Team Poland. W biało-czerwonych barwach wystąpią w sumie trzy Fiaty 125p, a ponadto Polski Fiat 126, Fiat X1/9, Zastava 1100 i BMW 320, które spełniają podstawowe kryterium organizatora. Identyczne pojazdy uczestniczyły w Rajdzie Monte Carlo w latach 1955-1980.

d3xrx87

Historyczny Rajd Monte Carlo rozpoczął się równocześnie w kilku europejskich miastach, które stały się zalążkiem tzw. „zlotu gwiaździstego”. W tym roku załogi wyruszyły z Glasgow, Kopenhagi, Turynu, Reims i Barcelony, kierując się w stronę Księstwa Monako. W sobotę, 31 stycznia wszystkie ekipy spotkały się w miejscowości Saint-André-les-Alpes, a następnie pokonują pierwszy „test regularności” na trasie Saint-Jean-la-Rivière – Levens, po czym przejadą do Portu Herkulesa w Monako.

(fot. NAC Rally Team)
Źródło: (fot. NAC Rally Team)

W kolejnych dniach na zawodników czeka trzynaście wymagających prób czasowych, które wyłonią nie najszybszą, lecz najrówniej jadącą załogę. W zawodach tych największym wyzwaniem jest bowiem utrzymywanie stałej prędkości (w zależności od wieku pojazdu: wysokiej, średniej lub niskiej) wyznaczonej przez organizatora. Wbrew pozorom zadanie to do łatwych nie należy, bowiem rywalizacja toczy się w ruchu otwartym, na oblodzonych, górskich trasach, które nierzadko trzeba pokonywać nocą.

Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz na miejsce startu wybrali francuskie Reims. Na „rozgrzewkę” w nocy będą musieli pokonali 788 kilometrów, jadąc w zacnym towarzystwie. W gronie 115 ekip, które wraz z nimi wystartowały z francuskiego „miasta królów”, znalazł się między innymi słynny francuski kierowca rajdowy Jean Ragnotti. - Jak co roku jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyłem w parku maszyn. Te auta: Renault Alpine, Lancia Stratos, Porsche 911, stare Saaby i Fordy Escorty... są po prostu piękne! Każdy ma swój niepowtarzalny charakter i oryginalne kształty - w niczym nie przypominają dzisiejszych rajdówek WRC, które w większości wyglądają niemal identycznie. Cieszę się, że mogę być częścią tak niezwykłego wydarzenia, w dodatku reprezentując polskie barwy - zaznaczył.

Źródło: NAC Rally Team

ll/moto.wp.pl

d3xrx87

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xrx87
d3xrx87
Więcej tematów