Trwa ładowanie...
d1o6di1

Papież otrzymał Vespę z 1971 r. Przekazał ją polskiemu kardynałowi

Motoryzacyjne prezenty dla papieża nie są niczym nowym. Tym razem jednak nie jest to okazały samochód, ale zabytkowy skuter. Choć tablica rejestracyjna została spersonalizowana specjalnie dla Franciszka, ten nie będzie nim jeździł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W 2017 r. od firmy Lamborghini papież otrzymał specjalny egzemplarz modelu Huracan. Vespa jest skromniejsza, ale nie brakuje jej stylu
W 2017 r. od firmy Lamborghini papież otrzymał specjalny egzemplarz modelu Huracan. Vespa jest skromniejsza, ale nie brakuje jej stylu (East News, Fot: HO/AFP/East News)
d1o6di1

Drogie sportowe samochody, luksusowe limuzyny, a nawet ciągnik rolniczy - motoryzacyjne prezenty dla głowy Kościoła Katolickiego na przestrzeni lat miały najróżniejsze postacie. Papież Franciszek, znany ze swoich skromnych wymagań co do środków transportu, otrzymał pojazd, który wydaję się jakby skrojony pod jego preferencje. Chodzi o białą Vespę sprezentowaną przez włoski klub miłośników tej marki.

Klasyczny skuter został wyprodukowany w 1971 r. Na osłonie umieszczono herb Watykanu, a sam pojazd posiada spersonalizowane tablice rejestracyjne o oznaczeniu BF 362918. Litery są skrótem od nazwiska i przybranego imienia papieża - Bergoglio i Franciszek. Liczba 36 nawiązuje do daty urodzenia papieża, a 2918 to data przekazania Vespy - 2.09.2018.

Zabytkowa Vespa to z pewnością szykowny środek transportu. Papież nie będzie nim jednak jeździł. Franciszek przekazał skuter kardynałowi Konradowi Krajewskiemu, który od razu na nim zasiadł. Polak, który jest watykańskim jałmużnikiem, przeznaczy jednoślad na cele dobroczynne.

d1o6di1

Podziel się opinią

Share

d1o6di1

d1o6di1