WP

Papieskie auta ze Światowych Dni Młodzieży pójdą we wrześniu pod młotek

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papieskie auta ze Światowych Dni Młodzieży pójdą we wrześniu pod młotek
(PAP)
WP

Samochody, którymi papież Franciszek jeździł po Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 dopiero we wrześniu trafią na aukcję charytatywną. Wcześniej zostaną zaprezentowane publiczności w kilku miastach Polski.

Wcześniej podawaliśmy informację uzyskaną od organizatora aukcji, że samochody trafią do licytacji jeszcze w tym miesiącu, jednak ich obecny właściciel najwyraźniej zmienił plany.

- Jest już duże zainteresowanie tymi autami - mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula. - Samochody będą prezentowane w czterech różnych miastach razem z odpowiednim oznaczeniem celu, na jaki zostaną przeznaczone. Będzie można w tych autach usiąść, zrobić sobie zdjęcie na miejscu, na którym siedział papież, a wiemy, że jest to tylne prawe miejsce.

WP

Jak poinformował ks. Kordula, szczegóły akcji są obecnie uzgadniane z polskim przedstawicielstwem koncernu Volkswagena. Akcja będzie przygotowana także od strony promocyjnej.

Niewiadomo, czy na licytację trafią wszystkie cztery golfy, podarowane krakowskiej Caritas przez koncern na potrzeby obsługi papieskiej pielgrzymki. Być może jeden pozostanie w organizacji na pamiątkę. Obecnie samochody są prezentowane tam, gdzie były poświęcone przez kard. Stanisława Dziwisza - przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Papieskie samochody to golfy sportsvan - są nieco wyższe od hatchbacka i mają w środku nieco więcej miejsca. Auta dostarczono ze standardowym wyposażeniem, z dodatków dołożono jedynie dywaniki. Będzie je można kupić razem z unikatowymi tablicami rejestracyjnymi o kolejnych numerach: od K1 do K4 POPE. Na pamiątkę znajdą się na nich oznaczenia z watykańskich tablic rejestracyjnych, z którymi samochody poruszały się po Polsce z papieżem.

- Ofiarowanie tych samochodów na papieską pielgrzymkę zostało uzgodnione z Watykanem. My się o tym dowiedzieliśmy na początku lipca. Są to samochody seryjne, z niemieckim wyposażeniem. Jak wynikało z opinii służb, samochody sprawdziły się w konwoju; były szybkie i zwrotne - powiedział ks. Kordula.

WP

Auta zostaną wystawione w ramach akcji "Misericordes" (Miłosierni) krakowskiej Caritas, w ramach której na stronie we4charity.com trwa zbiórka pieniędzy na wyposażenie Domu Miłosierdzia i Domu Chleba w Brzegach oraz zakup mobilnej kliniki do obozu uchodźców w Libanie.

Czym jeździli papieże

oprac. BC

WP

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP