Trwa ładowanie...
d3u1ba6
Papieskie auta sprzedane. Do czego posłużą nowym właścicielom?

Papieskie auta sprzedane. Do czego posłużą nowym właścicielom?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3u1ba6

Zakończyła się licytacja trzech granatowych volkswagenów golfów sportsvanów, którymi jeździł papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży. Aukcja samochodów trwała w internecie przez dwa tygodnie. Każdy posiada certyfikat dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdana Korduli, oparty na oświadczeniach BOR-u. Co skłoniło nowych właścicieli do zakupu papieskich samochodów?

Przede wszystkim jest to chęć posiadania pamiątki po papieżu Franciszku. Konkretne motywy bywają różne. Pewien kierowca chce takim samochodem zawieść córeczkę do chrztu, a inny tłumaczy, że swoim volkswagenem będzie woził rodzinę do kościoła. Jeden z nowych właścicieli zauważa również, że papieskie volkswageny nabierają wartości historycznej, a zatem po prostu opłaca się mieć takie auto w swoim garażu.

d3u1ba6

Warto przypomnieć historię warszawy, którą posiada mieszkający w Niemczech Marek Schramm. Jest to samochód, którym Karol Wojtyła był wożony w czasie, gdy piastował stanowisko arcybiskupa krakowskiego. Dziś ten egzemplarz, mimo stanu dalekiego od idealnego, jest coraz bardziej wartościowy i niejeden kolekcjoner chętnie by go kupił. W przyszłości podobna sytuacja będzie dotyczyć volkswagenów golfów sportsvanów, którymi papież Franciszek jeździł w trakcie wizyty w Polsce.

Nie bez znaczenie był też cel licytacji. Pieniądze z aukcji zostaną przekazane na pomoc uchodźcom syryjskim, a zatem każdy, kto kupił papieski samochód może też mieć satysfakcję z tego powodu.

źródło: TVN24

sj

d3u1ba6

Podziel się opinią

Share

d3u1ba6

d3u1ba6