Trwa ładowanie...
d4gv5ap
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papieski Harley-Davidson sprzedany za 210 000 euro

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papieski Harley-Davidson sprzedany za 210 000 euro
(zdjęcie producenta)
d4gv5ap

Motocykl Harley Davidson, który papież otrzymał w podarunku od właściciela fabryki tych kultowych maszyn, Willie`ego G. Davidsona został sprzedany na aukcji w Paryżu za 210 000 euro. Pieniądze te zasilą rzymski Caritas.

Motocykl Dyna Super Glide Custom 2013 z silnikiem 1 585 ccm ma na baku podpis papieża. Papieskiego Harleya wystawiono na aukcji za cenę wywoławczą 15 000 euro, ale osiągnął w trakcie licytacji cenę czternastokrotnie wyższą.

Wystawioną za 1 500 euro zamszową kurtkę rozmiar XL, którą papież otrzymał w podarunku razem z motocyklem i która również została przez Franciszka podpisana, sprzedano na aukcji za 50 000 euro. Franciszek dostał oba podarunki w czerwcu ubiegłego roku podczas uroczystości zorganizowanej w Rzymie z okazji 110. rocznicy istnienia marki Harley Davidson.

d4gv5ap

Zjechały wówczas do Rzymu, na szeroką Via Conciliacion prowadzącą do Placu św. Piotra, tysiące motocyklistów. Otrzymali błogosławieństwo od papieża, który zauważył jednak przy okazji, że "potęga przyjemności" sprawia niekiedy, iż Boga zastępuje się "złudnymi ludzkimi idolami".

W październiku Franciszek ogłosił, że dochód ze sprzedaży rasowego motocykla Harley Davidson przeznaczy na remont i przebudowę jadalni schroniska dla ubogich znajdującego się na Stazione Termini, głównym dworcu kolejowym Rzymu.

Szukasz niedrogiego prostownika? Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty na Allegro!

d4gv5ap

Podziel się opinią

Share

d4gv5ap

d4gv5ap