Trwa ładowanie...

Paliwa na stacjach cały czas tanieją

Średnie ceny wszystkich paliw na stacjach, zgodnie z prognozami analityków e-petrol.pl, po raz kolejny odnotowały spadki. Kierowcy się ucieszą, gdyż jest dużo taniej niż przed tygodniem.

Paliwa na stacjach cały czas taniejąŹródło: PAP, fot: Paweł Jaskółka
d14xvos
d14xvos

Zarówno popularna benzyna 95-oktanowa, jak i olej napędowy odnotowały spadek średnich cen o 6 groszy. Obecnie za litr benzyny trzeba zapłacić przeciętnie 4,54 zł, natomiast za diesla 4,35 zł. Warto zauważyć, że z ceną oleju na podobnym poziomie mieliśmy do czynienia ostatni raz w listopadzie 2016.

W przypadku benzyny 98-oktanowej obniżka wyniosła 5 groszy. Ostatecznie średnia cena tego paliwa uplasowała się na poziomie 4,89 zł/l. W przypadku LPG spadek wyniósł 3 grosze. Obecnie za litr autogazu trzeba zapłacić przeciętnie 2,07 zł. Za to paliwo ostatni raz podobną cenę płacili kierowcy także w listopadzie 2016.

Najtańszym województwem pod względem średnich cen benzyn i oleju napędowego jest śląskie. Paliwa te kosztują tam przeciętnie 4,48 zł/l, 4,79 zł/l i 4,27 zł/l. Najmniej za LPG zapłacimy w województwie świętokrzyskim - średnio 4,96 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

d14xvos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14xvos
Więcej tematów