Trwa ładowanie...

Otwarto oferty na fragment S7 od Warszawy do Grójca - najniższa cena to 221,4 mln zł

Na 221,4 mln zł wyceniona została najniższa oferta w przetargu na budowę liczącego ok. 6,64 km fragmentu trasy S7 od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w czwartkowym komunikacie.

Otwarto oferty na fragment S7 od Warszawy do Grójca - najniższa cena to 221,4 mln złŹródło: PAP, fot: Piotr Polak
d2j8ft0
d2j8ft0

"Najniższą cenę tj. 221,4 mln zł zaoferowało Konsorcjum firm Rubau Polska Construcciones Rubau, natomiast najwyższą cenę tj. 293,6 mln zł ma oferta złożona przez Metrostav Polska" - napisano w komunikacie GDDKiA.

W sumie w przetargu na wykonanie tego zadania złożono 12 ofert.

Wszyscy wykonawcy* zaoferowali termin realizacji wynoszący 34 miesiące* (w trakcie robót budowalnych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz okres gwarancji jakości wynoszący 10 lat.

Złożone oferty będą badane i oceniane pod względem ceny okresu gwarancji i terminu realizacji.

d2j8ft0

Termin podpisania umowy z wykonawcą zaplanowany został na połowę 2017 roku, przy braku odwołań konkurentów biorących udział w przetargu.

Licząca 6,64 km trasa będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Powstaną też węzły Zamienie i Lesznowola, wiadukty, przejścia dla zwierząt oraz infrastruktura towarzysząca.

Naszym zdaniem

Nowy odcinek S7 powinien odciążyć ulicę Puławską. Na co dzień ta arteria, mimo trzech pasów w każdą stronę, a po niedawnych zmianach miejscami nawet czterech, jest bardzo zakorkowana w godzinach szczytu. Wjazd do Warszawy w godzinach od 7 do 9 jest bardzo utrudniony. Z kolei w godzinach popołudniowych kłopotliwy jest wyjazd w stronę Piaseczna.

Rozbudowa S7 to także dobra wiadomość ze względu na drożność wjazdu do Warszawy od strony południowej w okresach świątecznych, wakacyjnych i weekendowych.

Źródło: PAP, oprac. Mariusz Zmysłowski

d2j8ft0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j8ft0
Więcej tematów