Trwa ładowanie...
d45t5ss
d45t5ss

Optymalne ubezpieczenie używanego samochodu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d45t5ss

Na rynku polis komunikacyjnych istnieje szereg ofert ubezpieczeń nieobowiązkowych, dzięki którym posiadane OC można wzbogacić niskim kosztem o dodatkowy parasol bezpieczeństwa. Samochód używany z racji swojego poziomu wyeksploatowania wbrew pozorom może tej dodatkowej ochrony bardziej potrzebować, niż pojazd kupowany u dealera.

Kiedy najlepiej decydować się na doubezpieczenie samochodu?

Dobrym momentem na poszukiwanie optymalnego pakietu ubezpieczeń jest czas, w którym mija termin ochrony podstawowej, wynikającej z tytułu posiadania OC. Wiąże się to z prostą zasadą zakupu hurtowego. Ubezpieczyciele oferują niższe ceny polis w przypadku nabycia pakietu, dzięki czemu łatwiej jest ustrzelić okazję niż w sytuacji, gdy decydujemy się pozostać przy starym ubezpieczeniu OC. Na tym etapie warto skorzystać z pomocy porównywarki cen ubezpieczeń komunikacyjnych okurka.pl, umożliwiających samodzielne podjęcie decyzji bez konieczności sugerowania się reklamami z gazet czy z TV.

d45t5ss

Ubezpieczenie dopasuj do potrzeb

Wyboru odpowiedniego pakietu ubezpieczeń dodatkowych powinno dokonywać się na zasadzie rozbudowywania składki podstawowego OC, mając na uwadze różnorodność dostępnych ofert. W przypadku polis nieobowiązkowych każdorazowo należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, ze szczególnym uwzględnieniem zakresu odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. Posiadanie tej wiedzy pozwoli już na wstępie zorientować się w faktycznej wartości proponowanego ubezpieczenia i będzie stanowić dobry punkt odniesienia do skonstruowania optymalnej dla swojego samochodu ochrony.

Warianty ciekawych ubezpieczeń dla samochodu używanego

Dla posiadaczy samochodów używanych (i nie tylko) dobrą propozycją jest zakup ubezpieczenia Assistance, nawet w pakiecie mini, zawierającym w sobie opcję holowania pojazdu. Co ciekawe, część TU w ramach swoich ofert promocyjnych dorzuca ASS jako gratis do ceny składki podstawowego OC. Podobnie rzecz się ma z Autocasco: nie trzeba od razu wykupywać pełnego pakietu, aby być chronionym np. przed skutkami kradzieży pojazdu. W ofertach ubezpieczycieli można także znaleźć atrakcyjne propozycje na polisy NNW od następstw nieszczęśliwych wypadków dla kierowcy i pasażerów.

 (fot. Policja.pl)
((fot. Policja.pl))

Przy wyborze optymalnego pakietu ubezpieczeń dla swojego pojazdu warto mieć świadomość wielowariantowości rozwiązań. Pamiętajmy również, by nie sugerować się ceną bez zapoznania się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (wyjątkiem jest jednak tutaj składka na OC).

mw/

d45t5ss

Podziel się opinią

Share
d45t5ss
d45t5ss
Więcej tematów