Trwa ładowanie...

Opony Goodyear i Dunlop zdominowały testy GTU

Opony Goodyear i Dunlop zdominowały testy GTUŹródło: zdjęcie producenta
d324rk6
d324rk6

Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego GTU przeprowadziło testy opon letnich. Liderem rankingu zostało ogumienie Goodyear EfficientGrip Performance, a Dunlop Sport BluResponse uzyskało ocenę „gorąco polecanego”.
Testy są przeprowadzane corocznie we współpracy GTU z niemiecką organizacją drogową ACE Auto Club Europa i Austriackim Stowarzyszeniem Motoryzacji ARBO. W tym roku sprawdzono kilkanaście opon letnich w popularnym rozmiarze 205/55/R16. Produkty oceniano pod kątem kilku kryteriów, uwzględniając bezpieczeństwo na mokrych i suchych nawierzchniach oraz stosunek jakości do ceny.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Zwycięzcą testu okazała się opona Goodyear EfficientGrip Performance, która zdobyła 153 na 190 możliwych punktów. Ogumienie to wyróżniło się na tle rywali głównie niskimi oporami toczenia i krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni.

Dobrze wypadła również opona Dunlop Sport BluResponse, szczególnie w jeździe po okręgu na mokrej nawierzchni. Ostatecznie zajęła ona w rankingu ex aequo 2. miejsce z jednym punktem straty do lidera i uzyskując notę „gorąco polecanej”. Oba produkty uzyskały też rekomendację „wartych swojej ceny”.

Źródło: Goodyear

d324rk6

ll/moto.wp.pl

d324rk6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d324rk6
Więcej tematów