Trwa ładowanie...
17-06-2014 15:55

Opel w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring

Opel w 24-godzinnym wyścigu na torze NürburgringŹródło: Materiały prasowe
d3w8ln0
d3w8ln0

Są takie miejsca, które stają się symbolem poszczególnych dyscyplin sportowych. Trasa Nordschleife na torze Nürburgring jest bez wątpienia jedną z najsłynniejszych tras wyścigów samochodowych — właśnie tam 21 i 22 czerwca 2014 r. odbędzie się 42. legendarny 24-godzinny wyścig. Opel, jedna z najbardziej utytułowanych marek biorących udział w wyścigach w „zielonym piekle”, będzie reprezentowany przez dziesięć samochodów Astra OPC Cup, nie licząc dużej liczby prywatnych pojazdów wyścigowych.

Auta wyścigowe Opla szczycą się długą tradycją w 36-letniej historii mistrzostw wytrzymałościowych VLN. Dziewięciu mistrzów przebyło swą drogę po tytuł samochodem marki Opel, a pojazdy wyprodukowane w Rüsselsheim przyczyniły się do odniesienia 17 zwycięstw. Mając na koncie 594 wygrane w swojej klasie, Opel zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najbardziej utytułowanych marek. Zwycięstwo Manuala Reutera, Timo Scheidera, Marcela Tiemanna i Volkera Strycka odniesione za kierownicą Opla Astry V8 Coupé w 24-godzinnym wyścigu w 2003 r. pozostaje niezapomnianym wydarzeniem w historii wyścigów samochodowych.

W ubiegłym roku Opel nawiązał do tej wspaniałej tradycji zwycięstw na torze Nordschleife dzięki samochodowi Opel Astra OPC Cup. Jednakże 24-godzinny wyścig na trasie Nordschleife to coś więcej niż tylko wyjątkowo trudna rywalizacja. To także miejsce jednego z największych wydarzeń sportowych, które każdego roku przyciąga około 200 tys. fanów. Towarzyszy mu gigantyczna impreza dla szczęśliwców mogących wziąć w niej udział. 42. edycja 24-godzinnego wyścigu na Nürburgringu rozpoczyna się w sobotę, 21 czerwca 2014 r., o godz. 16:00.

d3w8ln0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w8ln0
Więcej tematów