Opel redukuje zatrudnienie w gliwickiej fabryce. Pracę straci do 190 osób

W grudniu w fabryce Opla w Gliwicach został ogłoszony program dobrowolnych odejść, czyli pomysł Opla na zredukowanie liczby zatrudnionych osób. Zgodnie z założeniami, z tego programu ma skorzystać 190 pracowników, a fabryka ma przejść na system dwuzmianowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Największym hitem gliwickiej fabryki jest Astra
Największym hitem gliwickiej fabryki jest Astra (Materiały prasowe, Fot: GM)

- Są to zmiany konieczne, aby dostosować poziom produkcji do aktualnego popytu na rynku, a w efekcie utrzymać wysoki poziom wydajności oraz konkurencyjności polskiego zakładu. Naszym celem jest uniknięcie przymusowych zwolnień i sprostanie wyzwaniu, jakim jest dostosowanie wielkości zatrudnienia do sytuacji w społecznie odpowiedzialny sposób, m.in. poprzez bardzo korzystny program dobrowolnych odejść. Zakładamy, że z programu skorzysta 190 pracowników – powiedział Wojciech Osoś, rzecznik prasowy Opla.

- Od 5 lutego 2018 roku produkcja samochodów w gliwickim zakładzie Opel Manufacturing Poland będzie odbywała się w systemie dwuzmianowym – dodaje Osoś.

Zgłoszenia do programu będą przyjmowane jeszcze w styczniu. Pracownicy, którzy wezmą w nim udział, mają dostać odprawy, których wysokość będzie uzależniona od stażu pracy. Odprawa będzie równa wysokości od jednego do trzech miesięcznych wynagrodzeń. W grę wchodzi również otrzymanie dodatkowej odprawy. Według nieoficjalnych informacji ma ona wynosić od połowy miesięcznego wynagrodzenia przy 2 latach stażu pracy w Oplu aż do czternastu pensji, gdy ten staż jest wyższy niż 20 lat. Odchodzący pracownicy dostaną także rekompensatę za rozwiązanie umowy o pracę. Program ten jest najbardziej korzystny dla pracowników z długim stażem pracy oraz wysokimi stawkami wynagrodzenia.

Źródło: http://www.solidarnosc-opel.pl

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.