Trwa ładowanie...

Opel redukuje zatrudnienie w gliwickiej fabryce. Pracę straci do 190 osób

W grudniu w fabryce Opla w Gliwicach został ogłoszony program dobrowolnych odejść, czyli pomysł Opla na zredukowanie liczby zatrudnionych osób. Zgodnie z założeniami, z tego programu ma skorzystać 190 pracowników, a fabryka ma przejść na system dwuzmianowy.

Opel redukuje zatrudnienie w gliwickiej fabryce. Pracę straci do 190 osóbŹródło: Materiały prasowe, fot: GM
d1u6y09
d1u6y09

- Są to zmiany konieczne, aby dostosować poziom produkcji do aktualnego popytu na rynku, a w efekcie utrzymać wysoki poziom wydajności oraz konkurencyjności polskiego zakładu. Naszym celem jest uniknięcie przymusowych zwolnień i sprostanie wyzwaniu, jakim jest dostosowanie wielkości zatrudnienia do sytuacji w społecznie odpowiedzialny sposób, m.in. poprzez bardzo korzystny program dobrowolnych odejść. Zakładamy, że z programu skorzysta 190 pracowników – powiedział Wojciech Osoś, rzecznik prasowy Opla.

- Od 5 lutego 2018 roku produkcja samochodów w gliwickim zakładzie Opel Manufacturing Poland będzie odbywała się w systemie dwuzmianowym – dodaje Osoś.

Zgłoszenia do programu będą przyjmowane jeszcze w styczniu. Pracownicy, którzy wezmą w nim udział, mają dostać odprawy, których wysokość będzie uzależniona od stażu pracy. Odprawa będzie równa wysokości od jednego do trzech miesięcznych wynagrodzeń. W grę wchodzi również otrzymanie dodatkowej odprawy. Według nieoficjalnych informacji ma ona wynosić od połowy miesięcznego wynagrodzenia przy 2 latach stażu pracy w Oplu aż do czternastu pensji, gdy ten staż jest wyższy niż 20 lat. Odchodzący pracownicy dostaną także rekompensatę za rozwiązanie umowy o pracę. Program ten jest najbardziej korzystny dla pracowników z długim stażem pracy oraz wysokimi stawkami wynagrodzenia.

Źródło: http://www.solidarnosc-opel.pl

d1u6y09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6y09
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj