Trwa ładowanie...
d1f2ibu

Opel Mokka jako auto dla służb ratowniczych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opel Mokka jako auto dla służb ratowniczych
(Materiały prasowe)
d1f2ibu

Podczas targów RETTmobil 2015 Opel prezentuje model Mokka w wersji dla służb ratowniczych. Będzie on mógł służyć m.in. w straży pożarnej podczas likwidacji skutków wypadków drogowych.

Prezentowana w Fuldzie Mokka wyposażona jest w turbodoładowany silnik 1,6 (136 KM) i napęd na wszystkie koła. Średnie zużycie paliwa to 4,5-4,7 l/100 km a emisja CO2 – 119-124 g/km. Przebudowany przez Opel Special Vehicles i Sortimo model przyciąga uwagę specjalnym systemem sygnalizacji z diodowymi światłami błyskowymi z przodu i światłami ostrzegawczymi z tyłu oraz jaskrawoczerwoną folią na nadwoziu.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Konstruktorzy przewidzieli możliwość montażu urządzeń do łączności analogowej i cyfrowej, w tym wielofunkcyjnej anteny dachowej. Zaletą pojazdu jest możliwość przewiezienia w nim np. nożyc czy rozwieraczy hydraulicznych na miejsca wypadku, do których nie mogłyby dotrzeć większe vany i samochody ciężarowe. Na wyposażeniu ratowniczej Mokki znajduje się specjalny plecak, który umożliwia udzielenie poszkodowanym pierwszej pomocy.

(fot. Materiały prasowe)

Obok Mokki na stoisku Opla prezentowana jest Insignia Country Tourer jako pojazd dowodzenia straży pożarnej. Posiada ona napęd na cztery koła, reflektory adaptacyjne i specjalną zabudowę wykonaną przez firmę Bott. Producent wystawił też Movano z kabiną załogową przebudowany na samochód pożarniczy oraz 9-miejscowe Vivaro kombi służące do przewozu ratowników DLRG.

d1f2ibu

Targi RETTmobil odbywają się w dniach 6-8 maja br.

Źródło: Opel

ll/moto.wp.pl

d1f2ibu

Podziel się opinią

Share

d1f2ibu

d1f2ibu